Saarlased käisid Paksus Margareetas Kuressaare merepäevi reklaamimas

Eile tutvustas esinduslik grupp saarlasi – Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Kuressaare Kultuurivara juht Villu Veski, abilinnapea Argo Kirss, Valve Heiberg Saare maavalitsusest ja merepäevade peakorraldaja Reet Truuväärt – Tallinnas suurtükitornis Paks Margareeta (Eesti meremuuseum) Kuressaare 12. merepäevade raames toimuvat ülemaailmset saarlaste kokkutulekut.

“Viimasel ajal on meie Saaremaa sotsiaal- ja majanduselus igal pool märgata niisuguseid protsesside kokkutõmbumise näiteid, et tundub, me ääremaastume kolinal ja mürinal,” rääkis merepäevade peaprodutsent Reet Truuväärt sellest, miks on vaja korraldada sellist mastaapset üritust nagu ülemaailmne saarlaste kokkutulek.

“Meie idee ongi näidata ja tõestada, et Saaremaa on elamiseks hea koht. Sõnum “Tagasi saarlaseks!” on ka neile, kes on ennast mandrimaal piisavalt näidanud ja seal haridust kogunud,” lisas ta.

Korraldajapoolselt on koostatud üleskutse osaleda ülemaailmsel saarlaste kokkutulekul “Tagasi saarlaseks!”. Kokkutuleku kutsed on saadetud Ameerikasse, Austraaliasse, Soome, Rootsi jm.

“Kevadine pressikonverents toimub Tallinnas seepärast, et kutse jõuaks võimalikult paljude mandrisaarlasteni,” põhjendas peakorraldaja merepäevade esitluse kohavalikut. “Kindlasti kutsuvad korraldajad suvisest peost osa saama ka kõiki ulgsaarlasi ja hingelt saarlasi, sest merepäevade raames on saarlaste kokkutulemiseks kavandatud eraldi üritused.”

Üks selliseid on 1. augustil Kuldse Lesta körtsus toimuv konverents “Kodusaar kutsub”, teavitas Valve Heiberg. “Sinna oodatakse nii kõiki neid, kes tahavad teada, kuidas Saaremaal nüüd ja praegu elatakse, kui ka neid, kes on maailmas palju ringi rännanud ja otsivad võib-olla kohta, kuhu pidama jääda.”

Juttu tuleb maakonna arengutest, majandusest, haridus- ja kultuurielust, ettevõtlusest, kaugtöövõimalustest jne, jne, lubas Heiberg.

Korraldava toimkonna juht Villu Veski tutvustas artistide plejaadi, mille juhatab sisse Pärnu linnaorkester ja lõpetab ühislaulude ja ühislaulmisega Ivo Linna. Toimuvate kontsertide tähed on kindlasti Mirjam Aida Aafrikast ja merelaule esitav Norra duo Millpond Moon.

“Mulle isiklikult meeldib, kui Kuressaares on mõnda aega hästi palju inimesi,” märkis linnapea Urve Tiidus. Küsimusele, et kas turiste saab olla liiga palju, vastas Tiidus, et kindlasti, kui iga ruutmeetri peal on neid juba viis, aga sellist olukorda ei ole ega kindlasti ka tule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)