Kaubamaja eskalaatori seiskas mehaaniline rike (2)

Möödunud nädalal seiskus Saaremaa Kaubamaja eskalaator ja on praegu kasutatav tavalise trepina. Kaubamaja juhataja Tiiu Penza ütles Oma Saarele, et mehaanilise rikke tõttu nädalapäevad katki olnud eskalaator saadakse töökorda loodetavasti juba reedel.

“Purunenud on trepi mehaaniline osa ja see käib garantiiremondi alla,” ütles Saaremaa tarbijate ühistu insener Alar Lõuk, täpsustades, et katki läksid eskalaatori laagrid, mis olid liiga nõrgad.

“Lõpuks tuli brigaad kohale ja tuvastas põhjuse,” märkis ta, lisades, et nüüd läheb paar päeva aega tagavara osade tellimiseks, enne kui saab parandama asuda.

Lõugu sõnul arvati esialgu, et seiskumise põhjuseks võis olla elektrikatkestusest tekkinud viga, kuid nüüdseks on kinnitust leidnud, et nõrgaks osutus firma enda paigaldatud mehaaniline osa.

Lõugu arvates treppi veel reedeks korda ei saa ja viivituse põhjuseks tõi ta, et trepi hooldusfirma Otis reageeris väga aeglaselt.
“Lootsime, et brigaad tuleb täna tööle, aga siis selgus, et neil tuleb uus osa veel tellida,” ütles Lõuk, kes loodab eskalaatori siiski hiljemalt järgmise nädala alguseks korda saada.

Praegu on eelmisel pühapäeval katki läinud eskalaator kasutatav trepina.
Tänavu 40-aastaseks saav Saaremaa Kaubamaja avati pärast aasta kestnud uuenduskuuri, mille tegi EBC Ehitus, möödunud aasta detsembris. Juurdeehituse tulemusena suurenes müügipind 1100 ruutmeetrilt rohkem kui 3000 ruutmeetrile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)