Kodanikud ei ole rahul tänavaaukude parandamise kvaliteediga (13)

Kodanikud ei ole rahul tänavaaukude parandamise kvaliteediga

 

Kuressaares Komandandi tänava löökauke remontinud Kuressaare Linnamajandus näitas linnakodanike meelehärmiks üles madalat töökultuuri, kui jättis kahest kõrvutiasetsevast tänavaaugust ühe täitmata.

Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik ütles Oma Saarele, et Komandandi tänava teine auk on jäänud parandamata ajanappuse tõttu. “Me lihtsalt ei jõudnud seda kinni panna,” lausus ta, lisades, et pidevad ilmamuutused on tänavate hooldamise keeruliseks teinud.

“Parandasime seda enne, kui lumi ootamatult maha tuli,” rääkis Raik, öeldes, et nüüd, kui ilmad on soojemaks läinud, algasid linnas kevadtööd, mille tõttu ongi Komandandi tänava teise augu parandamine edasi lükkunud.

Asfaltteede löökaukude jooksva remondi ja korrashoiu eest vastutav linnavaranõunik Margo Sooäär kinnitas, et igal juhul tuleb tegeleda Komandandi tänava mõlema auguga ja ka teine neist kinni panna.

“See on muidugi paha lugu, et niimoodi on tehtud, ega ole ka normaalne,” arvas Sooäär ja lisas, et linnavalitsus püüab selle probleemi lahendada.

Sooäär selgitas, et perioodil, mil asfaldibaas on suletud – novembrist maini –, teeb tänavate jooksvaid remonditöid Kuressaare Linnamajandus. “Linnamajandus ei tee asfaldiga parandamist, kuid paneb probleemsed kohad kinni,” ütles Sooäär. “Kui kuskil midagi laguneb, siis üritatakse need kohad ära parandada,” kinnitas ta.

Sooäär märkis, et sel aastal on Kuressaare linna tänavate olukord eriti kriitiliseks muutunud just sooja talve tõttu. “Soe talv lõhub ju teid, mitte külm,” selgitas linnavaranõunik, lausudes, et maist alates parandatakse auke juba asfaldiga. “Praegu peab aga ajutise lahenduse leidma, sest asfaldibaas ei tööta veel,” kinnitas Sooäär.

Ta lisas, et alles hiljuti käidi üle vaatamas ka Pärna tänavat, mille üle on linnakodanikud samuti rahulolematust avaldanud. “Pärna tänavat on plaanis totaalselt rekonstrueerida,” jätkas Sooäär, öeldes, et sinna tuleb uus kõnnitee, uued liiklusmärgid, uus kate, kuid enne mainitud töödega alustamist peab tänavaaugud ilmselt ajutiselt kinni katma.

“Rekonstrueerimistööd ei alga nii ruttu, kui loodeti,” põhjendas Sooäär Pärna tänava parandustööde venimist. Samas ei ole mõtet Pärna tänava auke asfaldiga remontida, sest nagunii tuleb uus kate panna, arvas Sooäär, lubades siiski, et lähiajal selle tänavaga midagi ette võetakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)