Joobnud sõidukijuhi süül hukkus noor mees (13)

Joobnud sõidukijuhi süül hukkus noor mees

 

Laupäeva öösel hukkus Kaarma vallas toimunud liiklusõnnetuses 22-aastane mees, autot juhtinud purjus noormees ja teised kolm kaassõitjat toimetati haiglasse. Siseministeeriumi teatel juhtus õnnetus 12. aprillil kella 2.45 ajal Laadjala–Karja tee 8. kilomeetril, kus sõiduauto Ford, mida juhtis alkoholijoobes 18-aastane Laas, sõitis teelt välja vastu puid.

Sõiduki juht ja kaassõitjad, 18-aastane Tanel, 20-aastane Ülari ja 20-aastane Kristel toimetati Kuressaare haiglasse, sõidukis viibinud 22-aastane Andres aga hukkus sündmuskohal.

Politsei kinnitusel on neljast Kuressaare haiglasse toimetatud isikust vähemalt ühe seisund raske.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles, et käesoleval aastal on see Saare maakonnas esimene surmaga lõppenud liiklusõnnetus. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

“Liiklusõnnetuse tekitanud isikul (s.o 18-aastane Laas) tuvastati keskmine joove,” rääkis Allik. “Esialgsetel andmetel võib öelda, et õnnetuse põhjustas purjus peaga liiga bravuurne ja liiga kiire sõit, ega muidu poleks sõiduk teelt välja vastu puid kihutanud. Lisaks oli juht noor ja kogenematu.”

Alliku sõnul on politsei kodanikke korduvalt üles kutsunud, et nad takistaksid alkoholijoobes isikutel sõidukirooli istumast. “Ka antud juhtumi puhul on kindlasti neid, kes oma tegevusetuse tõttu kaasvastutust kannavad,” märkis politseikomissar.

“Need noored inimesed tarbisid kusagil ju alkoholi ja keegi kindlasti nägi, kuidas joobes noormees sõidukirooli istub. Sellise ükskõiksuse tagajärjed on aga väga kurvad, sest hukkus noor inimene.”

2007. aastal sai Saare maakonnas liiklusõnnetustes surma kuus inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)