Kuressaare Linnaorkester tõi puhkpilliorkestrite turniirilt teise koha

Kuressaare Linnaorkester tõi puhkpilliorkestrite turniirilt teise koha

 

Tallinnas Estonia kontserdisaalis märtsi viimasel pühapäeval toimunud Eesti puhkpilliorkestrite turniiril, kus seekord osales 20 täiskasvanute puhkpilliorkestrit, võitis kõige väiksem neist, Kuressaare Linnaorkester oma alagrupis teise koha.

Turniiril osalejad esinesid 20-minutilise kavaga, mis pidi sisaldama kohustuslikku heliteost ja vabalt valitud eesti helilooja kirjutatud pala.

Eesti orkestritest ülevaate saamiseks oli konkursi toimkond eelregistreerimise järel paigutanud osavõtjad kolme alagruppi. Alagrupid (A, B, C) olid moodustatud kollektiivi suuruse järgi ja Kuressaare Linnaorkester (Eesti kõige väiksem puhkpilliorkester – 14 mängijat) esines C-grupis.

Orkestri esinemine võeti hästi vastu, kõige suurem aplaus teeniti Albert Uustulndi valsi “Tüdruk” esitamise eest. Žürii andis C-grupi esikoha Pühajärve-Rõngu ühendorkestrile (dir Arno Anton), teise koha Kuressaare Linnaorkestrile ja kolmanda Lasnamäe muusikakooli orkestrile.

Linnaorkestri koosseisus mängisid: Karlis Saar (kontsertmeister), Jako Niit, Markus Mäemets, Aili Põllupüü, Juhan Tõhk, Tõnis Leedo, Sass Pääsk, Teet Lindam, Silver-Mikk Raik, Risto Reinsoo, Pille-Rite Rei, Mareli Ots, Martti Mägi, Priidik Vapper ja Toomas Tang.

A-grupi esikoht, mis eelmisel aastal oli Eesti Noorte Puhkpilliorkestri käes, läks nüüd Georg Otsa muusikakooli orkestrile (dir H. Põldmäe).

Turniiri korraldas Eesti puhkpillimuusika ühing. Seekordset konkurssi hindas rahvusvaheline žürii: Joop Boerstoel Hollandist, Janis Purins Lätist ja Vygantas Rekacius Leedust. Kõik eelnimetatud on hinnatud dirigendid ja õppejõud.

Üldine mulje turniiril esinenud puhkpilliorkestritest oli üllatavalt hea. Kadestamisväärt on Mandri-Eesti võimalused just suurte (40–55 mängijat) orkestrikoosseisude moodustamisel, mis kergendab oluliselt huvitava repertuaari leidmist ning interpreteerimist.

Siinkohal on hea võimalus tänada linnaorkestri algkoosseisu (1997), kes juba 11 aastat puhkpillimuusikat Kuressaares on vedanud. Vaieldamatult on linnaorkestri edu võtmeks Kuressaare muusikakooli puhkpilliosakonna vilistlased.

Linnaorkestri edasised plaanid ja harjutamised on seotud linna 445. sünnipäeva, Kuressaare Suvemuusika kontsertide ja Talsis toimuva rahvusvahelise festivaliga.

Matis Männa
dirigent

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 124 korda, sh täna 1)