Kaarma vald loob noortekogu

Kaarma vald loob sel kevadel noortekogu, et koondada valla aktiivsed noored ja panna nad vallaelus rohkem kaasa rääkima.

“Eesmärk on anda noortele võimalus ise koos omaealistega midagi elu parandamiseks ära teha,” ütles idee algataja ja koordinaator, Kaarma valla noorsootöö ja spordi vanemspetsialist Ilme Õunapuu, lisades, et tulevikus saaks noortekogust ka nõuandev organ valla volikogule.

Kuidas aktiivsed noored koondada, selles Õunapuu probleemi ei näe, sest Kaarma vallas on juba noorteaktiiv välja kujunenud ja osa neist on käinud koguni vallamajas rääkimas, et nad tahavad midagi koos ära teha.

“Meie vald on nii suur ja noortekogu ühendaks kõiki valla väikeste piirkondade noori,” ütles Õunapuu, selgitades, et ka näiteks Eikla noored saaksid kursis olla sellega, mis toimub Vaiveres, ning omavahel saaksid suhelda ka Kaarma ja Aste küla noored. Samuti on neil võimalus üheskoos üritusi või huvitavaid ettevõtmisi organiseerida ja projekte teha.

Õunapuu sõnul andis Kaarma vallavolikogu esimees noortekogu loomisele väga positiivse hinnangu ja omapoolse toetuse.

“Kuressaares on noortekogu juba olemas, aga ma loodan, et ka teised vallad saavad sellest inspiratsiooni, sest töö noortega võiks maakonnas olla parem,” nentis Õunapuu, kes kaugemasse tulevikku vaadates loodab, et koos hakkavad käima ja kogemusi jagama noored erinevatest valdadest.

“See mu mõte ongi, et noortelt noortele – ühed, kes midagi oskavad, saavad teistele seda õpetada,” ütles lõpetuseks Õunapuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)