Angla tuulikumäe muuseum läheb maksma 48 miljonit krooni (3)

Angla tuulikumäe muuseum läheb maksma 48 miljonit krooni

 

Väljakuulutatud pakkumise Angla tuulikumäele rajatava põllumajandus- ja pärandkultuurikeskuse ehitamiseks võitis nelja pakkuja hulgast mandrimaal tegutsev ehitusfirma OÜ Lõuna Ehitus.

Riigihangete läbiviija Saare Ehituskonsultist Ahto Saar ja teised komisjoni liikmed hindasid kõrgelt konkursil osalenud OÜ Lõuna Ehitus mahukat ja detailset ettevalmistustööd Angla tuulikute renoveerimiseks ja nende juurde mõeldud kompleksi rajamiseks.

Ehitus- ja renoveerimistööde maksumuseks hindas konkursi võitnud firma 48 miljonit 656 863 krooni (ilma käibemaksuta). Ehituse kestvuseks pakkus firma lepingu sõlmimisest alates 18 kuud. Teiste osalejate pakkumine ületas 50 miljoni piiri.

OÜ Lõuna Ehitus oli lisanud ka eelprojektid, kuigi konkursitingimused seda ei nõudnud.

“Nüüd tuleb kaks nädalat oodata. Vaidlustamiseks on aega just nii palju. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on õigus kahe nädala pärast hankeleping sõlmida,” märkis Ahto Saar.

Leisi vallavalitsuse korraldatud rendikonkursi Angla tuulikute haldamiseks võitnud Alver Sagur ütles Oma Saarele, et nüüd tuleb tal EAS-ile rahastamistaotlus teha, selle vastus ära oodata ja kui see on positiivne, siis läheb kohe tööks lahti.

“Juhul kui EAS keeldub rahastamast, siis hakkame oma jõududega ikkagi tuulikut renoveerima. Muuseum jääb oma aega ootama,” märkis Sagur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)