Kuressaare koerad saavad uue mänguväljaku

Kuressaare koerad saavad uue mänguväljaku

 

Linnavalitsuse projektide läbivaatamise komisjonis esitleti eile Kuressaare koerte mängu- ja harjutusväljaku detailplaneeringut.

Väljak peaks rajatama aadressil Kihelkonna maantee 5, praegu ehitamisel oleva Säästumarketi ja Põduste jõe vahelisele alale.

Linna vanemarhitekt Tuuli Org ütles, et kaalumisel olid ka teised piirkonnad, kuhu koerte harjutusväljak rajada. Näiteks kaaluti väljaku rajamist Marientali linnaossa, rääkis ta, kuid antud teemast huvitatud koerapidajad ja koertega tegelevad organisatsioonid pidasid sobivamaks Kihelkonna maantee äärde jäävat ala.

Planeeritava väljaku suuruseks on 0,9 hektarit. Praegu on see maa riigi omandis, kuid linn soovib seda munitsipaalomandisse. Linna üldplaneeringu järgi on Kihelkonna maantee 5 krunt määratletud kui elamu- ja puhkeotstarbeline maa.

Kuna kõnealust krunti piiravad aga lõunast Natura 2000 kaitseala ja läänest Põduste jõe 50-meetri laiune ehituskeeluala, siis ehitusõiguse andmist sinna ei kavandata.

Kihelkonna maantee 5 alale võib rajada vaid väikekonstruktsioone koerte treenimiseks ning ka ajutise varjualuse. Krundi piirdena tuleks Põduste jõe poolses osas kasutada traatvõrku, linna poolses osas aga puitu.
Kui linnavalitsus koerte mängu- ja harjutusväljaku detailplaneeringu eeloleval teisipäeval heaks kiidab, pannakse see välja avalikuks tutvumiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)