Parvlaevapiletite hinnatõus reisijatevedu suurt ei mõjutanud

Parvlaevapiletite hinnatõus reisijatevedu suurt ei mõjutanud

 

Esimese kvartali statistilised andmed kinnitavad, et aasta alguses kehtima hakanud uued tariifid mandri ja saarte vahelises parvlaevaliikluses reisijate arvu suurt ei muutnud.

Väinamere Liinid OÜ juhataja Urmas Treiel ütles Oma Saarele, et pärast uue hinnakirja kehtima hakkamist kartsid nad reisijate arvu vähenemist viie või isegi kümne protsendi võrra.

“Kuna viimased 6–7 aastat on praamipileti hinnad püsinud samal tasemel, siis oli meil sellisteks kartusteks ka alust,” lausus ta. “Kuid esimese kvartali statistika näitab, et õnneks ei osutunud need kartused õigeks ja ma ise oletan, et ministeerium peaks rõõmustama, kui meie aruandeid näeb.”

Käesoleva aasta esimese kolme kuu jooksul on üleveetavate autode arv kasvanud 5 protsendi võrra ja reisijate arv umbes 6 protsendi võrra.

“Tõsi küll,” jätkas Treiel, “kui võrrelda 2008. aasta esimese kvartali andmeid varasemate aastate sama perioodiga, siis on juurdekasv olnud mõnevõrra väiksem.” Väinamere Liinid OÜ juhataja sõnul on varasematel aastatel reisijateveo juurdekasv esimeses kvartalis kõikunud ja see on olnud seotud meie riigi majanduse üldise käekäiguga. “Paaril eelneval aastal on esimese kvartali keskmine juurdekasv olnud 7 protsenti,” täpsustas ta.

Jaanipäevaks eelmüügipileteid veel jagub

Mis puutub eelseisvasse jaanipäeva, siis eilse keskpäevaseisuga oli veel eelmüügipileteid reedel, 20. juunil Virtsust enne kella 13 väljuvatele parvlaevadele.

Laupäevaks, 21. juuniks sai aga eile eelmüügipileteid osta kõigile Virtsust väljuvatele reisidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)