Kuressaares hakkab kehtima kaugküttepiirkond (2)

Kuressaare linn tahab vastu võtta eeskirja, mis kohustab kaugküttepiirkonda jäävate uute elamute ehitajaid liituma Kuressaare Soojuse kaugküttevõrguga.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Jaan Mehik ütles Oma Saarele, et liitumiskohustus tekib eelkõige suurematel hoonetel, mis jäävad kaugküttepiirkonna sisse.

Väikese tarbimisega eramajadel (küttevõimus alla 25 kilovati) kaugküttega liitumise sundust ei ole.

Mehiku sõnul takistab uus kord linnas uute korstnate teket ja vähendab seeläbi õhusaastet. Teisalt on uus kord vajalik ka soojatootjale, kes on kaugküttesüsteemi rajamiseks teinud suuri kulutusi, mida uued liitujad aitavad tagasi teenida.

Teisalt panevad eeskirjad kohustusi ka soojatootjale, kes peab maksimaalselt tagama katkematu soojusenergiaga varustamise ja hoidma kaugküttevõrku korras. “Ei saa niimoodi, et elamuid sunnitakse liituma, aga teenuse kvaliteeti ei tagata,” lausus Mehik.

Jaan Mehiku sõnul põhinevad uued eeskirjad kaugkütte seadusel ja need töötati välja Kuressaare Soojuse algatusel. Samasugused eeskirjad kehtivad näiteks Tallinnas ja Viljandis. Uued eeskirjad peab heaks kiitma Kuressaare linnavolikogu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)