Kuressaare linnavalitsus tahab kaotada tasulise parkimise (17)

Kuressaare linnavalitsus tahab kaotada tasulise parkimise

 

Juhul kui linnavolikogu tunnistab oma aprillikuu istungil senise parkimist reguleeriva korra kehtetuks, lõpeb Kuressaares tasuline parkimine.

Seda esialgsete plaanide kohaselt vähemalt aasta lõpuni, misjärel hakatakse rakendama uut tasulist parkimisteenust senisest laiemal alal. Siiski on võimalus, et tasuta parkimine end õigustab ning tulevikus jääbki kogu linn tasuta parkimise alaks.

“Kuulutasime praeguse, mitte just hästi toimiva parkimissüsteemi kehtetuks,” selgitas Kuressaare abilinnapea Kalle Koov eilset linnavalitsuse otsust. Nüüd peab selle kinnitama ka linnavolikogu. Parimal juhul hakkaks tasuta parkimine kehtima juba maikuust.

Ei pruugi tasuta jääda

Kui varem on räägitud pigem tasulise parkimisala laiendamisest, siis nüüd tegi linnavalitsus mõneti üllatusliku otsuse kaotada tasuline parkimine mingiks perioodiks hoopistükkis.

Abilinnapea Kalle Koovi sõnul on see samm siiski seotud just võimaliku tasulise parkimise laiendamisega ning sooviga linnas parkimist korrastada.
Koov märkis, et tasuline parkimine lõpetatakse, kuna siis näeb kuidas asi toimiks, kui parkimine oleks kogu aeg tasuta.“Vaatame, kas kõik sujub. Me ei tea, kas tekib kaos või mitte. Võib-olla ei ole tulevikus tasulist parkimist üldse vaja,” märkis Koov, välistamata võimalust, et parkimine jääb alatiseks tasuta.

“Seni tasulise parkimise pealt saadud summa pole olnud nii suur, et teenida tasulise parkimise korraldamise eesmärki,” ütles Koov, tõdedes, et mingi otsus tuli tuleviku suhtes teha ning vanal moel enam jätkata ei saanud.

Küll aga saadab linnavalitsus volinikele ka eelnõu mustandi, mille eesmärgiks oleks lasta linnal hakata välja mõtlema uut parkimiskorraldust, mis tuleks siis juba laiendatud alal ning Koovi sõnul hakkaks korralikult toimima ehk uuel aastal. Seda, kas vajadus uut tasulise parkimise korda kehtestada tekib, näitavad eelolevad kuud.

Parem, aga ka kallim teenus

Abilinnapea ütles, et laiendatud ala kohta teeb otsuse volikogu, kui nad seda vajalikuks peavad. Uus tasulise parkimise kord tähendaks küll senisest laiemat ala, kuid ka paremat teenust. Koovi sõnul tuleb tellida uued piletid, paigaldada automaadid, korraldada sundteisaldamine, märgistada parkimiskohad jms. Samuti tuleb leida ettevõte, kes sellega tegelema hakkaks.

Abilinnapea märkis, et mustandis, mis volinikele läheb, on ette nähtud ka parkimishinna tõus, senise 12 krooni asemel maksaks tund parkimist edaspidi 20 krooni. Lisaks tuleksid ka soodushinnaga parkimispiletid pikemaks perioodiks.

Kehtima jääks kord, et esimesed 15 minutit saaks parkida tasuta.
Uus võimalik tasuline parkimisala hõivaks järgmised tänavad: Allee, Pargi, Tolli, Pikk, Humala, Kohtu, Vallimaa, Rohu, Torni, Karl Ojassoo, Rootsi, Garnisoni, Tallinna, Pihtla tee, Karja ja Uus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)