Priidu kojujõudmise aja prognoos oli liialt optimistlik

Kui möödunud teisipäeval lootsid ornitoloogid, et Aafrikast tagasi Saaremaale rändav raadiosaatjaga varustatud must-toonekurg Priidu jõuab oma Hakjala kandis paiknevasse pesitsuskohta juba nädala lõpuks, siis pühapäeva õhtul laekunud satelliidiandmed näitasid, et see prognoos oli ennatlik.

Praegu Rumeenia pealinnas Bukarestis teaduskonverentsil viibiv ornitoloog Urmas Sellis ütles Oma Saarele, et kuigi Priidu läbis möödunud nädalal väga pika vahemaa, jäi ta nädalavahetusel siiski miskipärast Lätimaale pidama. “Ei oska öelda, mis oli selle peatuse põhjuseks,” lausus Sellis.

“Isekeskis oletasime siin, et Priidu peatuse põhjuseks võib olla Saaremaa halb ilm,” lausus linnuteadlane. Kuulnud, et ilmastikuoludes midagi erikummalist ei ole, langes see selgitus tema sõnul ära.

Pühapäeva õhtul võetud andmed kinnitasid, et Priidu peatuspaigaks oli Läti lääneosa, täpsemalt Skrunda linna piirkond. “Siin teaduskonverentsil viibivad lätlased rääkisid, et kõnealuses piirkonnas on praegu kevadisel ajal suured kopratiigid,” märkis Sellis. “Ja nendel tiikidel on Priidu peatuma jäänud.”

Priidu kaasa Piia on varasemaga võrreldes vaid veidi põhja poole liikunud – pühapäeva õhtul asus ta Rumeenia keskosas. Kuna ka Eesti linnuteadlased viibivad praegu Rumeenias, ei välistanud Sellis, et nad sõidavad Piiat otsima. “Kõik sõltub sellest, kas meil õnnestub siin auto üürida,” ütles ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)