Kurikael ärandas auto, näppas bensiini ja tegi tagatipuks avarii (2)

Kurikael ärandas auto, näppas bensiini ja tegi tagatipuks avarii

 

Nädalavahetusel ärandati Kuressaares Rootsi tänavalt, otse omaniku akna alt beež VAZ-tüüpi sõiduauto, millega seejärel varastati tanklast bensiini.

Hommikul leiti põlenud avariiline auto staadioni juurest. Politsei sai ööl vastu 5. aprilli kõigepealt teate, et Kuressaare Lukoili tanklast lahkus beeži värvi sõiduauto Žiguli, mille juht jättis kütus eest maksmata. Tund aega hiljem teatati, et Rootsi tänavalt on varastatud sõiduauto VAZ.

“Hommikul kell seitse sai politsei järgmise teate, et Kuressaares staadioni kõrval suitseb põlenud sõiduauto,” ütles politseikomissar Aare Allik, täpsustades, et tegemist oli sama ärandatud sõidukiga.
Ärandaja varastas 14 liitrit bensiini

Lukoili Kuressaare tankla juhataja Janek Saar ütles, et tanklast varastati 14 liitrit kütust. “Kütusevargus on meie tanklas esmakordne,” sõnas Saar, lisades, et tankla on Kuressaares olnud juba 12 aastat. Saare sõnul ei ole nende tanklal seni vajadust turvakaamerate järele tekkinud, sest vargusi pole esinenud. “Ju oli tegemist mingite noortega,” arvas Saar.

Auto võis süttida avarii tagajärjel

Järgmine teade ärandatud autost jõudis politseisse 5. aprilli varahommikul. Põlevast autost oli teavitatud ka päästeametit.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul oli tegemist avarii teinud sõidukiga, millest teatati neile laupäeva hommikul kell 7.06. “Selleks ajaks, kui päästjad kohale jõudsid, oli auto juba põlenud ning päästjad kastsid osaliselt suitseva autovraki veega üle,” lausus Saaremets. Päästjate esialgsel hinnangul oli auto süttinud arvatavasti avarii tagajärjel.

Sellise kuriteo eest võib saada vanglakaristuse

Prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja sõnul alustati juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi 199 lg 2 p 8 järgi, mis on vargus koos sissetungimisega, ning selle eest võib kohus süüdimõistmise korral määrata kas rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.
Kes auto ärandasid, ei olnud politseil eile veel teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)