School Fashion Show ehk glamuurne koolinoorte moeetendus (1)

School Fashion Show ehk glamuurne koolinoorte moeetendus

 

Laupäeva õhtu Kuressaare spordikeskuses oli koolimoe päralt. Juba kuuendat korda toimunud School Fashion Show’le oli kogunenud niipalju publikut, et tribüünidel oli raske leida head kohta jälgimaks ühtaegu catwalki ja lava taha ekraanile projitseeritud infot.

Koolimoe lõppvoorus osales üle 200 noore inimese 33 kollektsiooniga. Esindatud olid nii koolide, klasside kui sõprade võistkonnad ning samuti võis jälgida üksikautorite loomet.

Grand prix läks Teele Koelile kollektsiooni “Cocoon” eest. Žürii liikme graafik Külliki Järvila sõnul oli žürii väga üksmeelne just peaauhinna saaja osas.

Auhindu jagati kahes kategoorias. Nooremate, 5.–8. klassi osas oli võidukas “Kevad punub värve” (Laura Saks), teise koha saavutas Maarja Oder kollektsiooniga “Idee on ju hea” ning kolmanda koha pälvis ühendus Kullaketrajad – F.S.T.D (Lamb de Luxe). Vanemas vanuseastmes saavutas napi, 1-punktilise edu Katrina Kaubi kogu “Siniverelised” (fotol) Kerli Kooviski “Mokita” ees. Kolmandaks tuli Kristin Liias koguga “Anonymos”.

Ürituse idee autor ja peaorganisaator Heli Jalakas nentis, et küllalt raske oli 1.–4. koha omanikke just vanemas kategoorias paika panna.
Žürii liige ja moekunstnik Piret Puppart sõnas, et samas joonistus just vanema vanuseastme esimene pool selgelt välja. “Tase on iga aasta väga hea. Eks on ikka nõrgemaid ja tugevamaid kollektsioone. Siin esimesi kohti saavutanud kollektsioonid on ka Eesti tasemel tugevad kollektsioonid.”

On ju kolme viimase aasta Supernoova noorema vanuseastme võidud tulnud just Saaremaale. Ning eelmisel aastal hinnati kõikidel noorte moekonkurssidel Kuressaare gümnaasiumi õpilast Katrina Kaubit kõrgeima tunnustusega. Teele Koel aga pääses FIBIT konkursi 8 finalisti hulka.

“Arhitektoonilisi jooni oli palju, ilmselt olid need inspireeritud teemast “Suurlinna tuled”,” rääkis Piret Puppart sellest, millised suundumused andsid tooni just selleaastasel konkursil.” Aga välja joonistus ka geomeetrilisi kujundeid. Mulle tundus ka, et oli kasutatud pilvelõhkujalikke jooni. Ilusat triibu kasutust oli ka vertikaalses mõttes, mitte ainult horisontaalis.” Puppart tõi samuti esile Hertta Võido triibulisi kleite: “Mõnus värvigamma ja hästi küps.”

Žüriiliikmed jagasid hulgaliselt eriauhindu. Külliki Järvila tunnustas Anna Talvi – Eveli Alasi kollektsiooni “Rooma roosid” ja Liisa Reinart – Karin Kilumetsa kogu “Royal Sweetness”, Maila Juns-Veldre hindas Katrina Kaubi kogu ja Taavi Turki “Metropol 5”, Ea Greenwood aga Triin Juuliku “Loodusvillast”. Leelo Leesi pidas paremateks Kaisi Rosina kollektsiooni “Sparta” ja kogu “Rooma roosid”.

Parimaks meesmodelliks valiti Erek Rosin ja naismodelliks Mirjam Lepik. Parimaks moejooniseks tunnistati Kullaketrajate “Lamb de Luxe”. Montoni auhind läks jagamisele Kristin Liiase ja Katrina Kaubi vahel, sest Piret Puppart ei suutnud otsustada, kumb neist on paremini väärt tulevikulootuse preemiat.

Õhtut juhtis Heidy Purga. Semiir ja Slide Fifty pakkusid kohalviibijatele tasemel meelelahutust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)