Naljatilgaks sai Ülo Kannisto (2)

Naljatilgaks sai Ülo Kannisto

 

Traditsioonilisel huumorivõistlusel Aste Naljatilk 2008 tunnistas žürii laupäeval esikoha vääriliseks Kärla valla elaniku Ülo Kannisto etteaste.

Võitjat autasustati roti aastale kohase suure suveniirrotiga, tänukirja, Eesti saari tutvustava trükise ning Oma Saare kolme kuu tellimuse ja kinkekaardiga. Teise koha sai kuressaarlane Hillar Uustulnd ja kolmandaks tuli Ivo Teder samuti Kuressaarest. Ka nemad said raamatu, tänukirja ja kinkekaardi omanikeks.

Neljaliikmelise žürii (esimees näitleja Peeter Kaljumäe, Abruka raamatukogu juhataja Helle Kesküla, lavastaja Väino Uibo ja ajakirjanik Aare Laine) hinnangul kallutas vaekausi Ülo Kannisto kasuks etleja esitatud anekdootide rohkus ja mitmekesisus. Kõigil kolmel (seekord kahjuks rohkem osalejaid ei olnudki) jättis soovida näitlejameisterlikkus, sealjuures vahetu suhtlemisoskus publikuga.

“Ülo Kannisto juures tuli see ehk kõige rohkem esile. Lavastaja käe all saavutaks ta palju rohkem esinemiskindlust,” märkis Peeter Kaljumäe.
Hillar Uustulndi loomingus paelus nii žürii kui publiku tähelepanu tema luuletamisoskus. Kolmanda koha saanud Ivo Teder tegi esimese esinemiskatse Astes aasta tagasi kui publiku hulgast rahva ette astus. Tänavu registreeris kuressaarlane ennast täieõiguslikuks osalejaks ja õigesti tegi – kolmas koht räägib ise enda eest.

Kõige rohkem aga naerutas publikut ja pani oma esitatud kupleedele kaasa elama vabakuseline näitleja Peeter Kaljumäe. “Ta oli tõesti vahva. Kaljumäe meisterlik sõnakasutus ja klaverimänguoskus panevad kuulama. Hea, et ta sai meie Naljatilgale sõita,” sõnas Kaarma valla kultuurijuht Rein Orn.

Meelepärast muusikalist külakosti ja tantsumuusikat pakkus duett Wismari Poisid. Lavaesine pisike tantsuplats ei tahtnud kõiki jalakeerutajaid korraga äragi mahutada, sestap jagus tantsulustist osasaajaid kõrvalolevasse baariruumigi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)