Mees reostas pakendikonteinerit (3)

Mees reostas pakendikonteinerit

 

Laupäeval kella ühe paiku sai politsei teate, et Tooma poe juures asuvasse kellukakujulisse pakendikonteineri juurde on väiksema veaoatuga sõitnud keegi meeskodanik, kes viskab konteinerisse ohtlikke jäätmeid.

Sündmuspaigale rutanud politseipatrull peatas mehe õigusvastase tegevuse. Kuna ta aga juba oli jõudnud konteinerisse visata värvainete, lahustite ja muid keemilisi aineid sisaldavat taarat, siis hakkas kogu see ohtlik kraam prügikonteinerist välja imbuma.

Tekkinud keskkonnareostuse likvideerimiseks pidi politseipatrull sündmuspaigale kutsuma veel ka päästeameti töötajad.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütles Oma Saarele, et nende töötajatel õnnestus reostus kohe kõrvaldada. “Päästetöötajatel tuli umbes 1,5 ruutmeetri suurusele pinnale veidi saepuru puistata, mis mürkkemikaalid endasse imes,” rääkis ta.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ütles kommentaariks, et kõnealune isik tekitas oma tegevusega keskkonnale tõsise ohu. “Kas ta tegi seda oma põikpäisusest või on ikkagi veel vähe räägitud sellest, et ohtlikke jäätmeid saab Kudjape prügilas täiesti tasuta ära anda, seda ei oska ma öelda,” lausus Lindmäe. “Kuid mõnele mehele võid ka mitmeid kordi rääkida ja ikka ei jõua talle kohale, et me kõik peaksime puhtana hoidma selle, mis siin maailmas veel puhas on.”

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik märkis, et politsei on seadusega pahuksisse sattunud mehelt esimesed ütlused juba võtnud.
“Meile ta vähemalt lausus, et ohtlikke jäätmeid olevat ta pakendikonteinerisse pilduma hakanud puhtalt vaid omaenese rumaluse tõttu,” ütles Allik ja lisas: “Kuna aga seaduse mittetundmine pole vabanduseks, siis esmaspäeval (s.o täna – toim) otsustame, kes selle õigusrikkumise menetlemisega – kas keskkonnainspektsioon või politsei – edasi tegeleb. Igatahes, karistuse peab süüdlane saama.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)