Valla- ja kultuurijuhid pidasid Pärsamal ajurünnaku

Üleeile toimus Pärsamal omavalitsusjuhtide ja kultuurijuhtide traditsiooniline kevadine ühisnõupidamine, mille raames korraldati ajurünnak.

“Põhjuseks, miks me Pärsamal olime, oli kaunis äsjarenoveeritud maja,” ütles Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja kultuuri alal Valve Heiberg.

Nõupidamise üheks põhiteemaks olid Kuressaare merepäevad, millest rääkis korraldaja Reet Truuväärt. Tänavuste merepäevade raames on plaanis üks väga suur ja uhke projekt, mis hõlmab kõiki saarlasi. Paari nädala pärast antakse täpsemalt teada, mida see sisaldab.

Infojagamisele järgnes ajurünnak teemal “Kuidas elad, Saaremaa kultuur?”. Seda aitas läbi viia Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro. Tuli ilmsiks, et nii vallavanemal kui ka kultuuritöötajal peaksid olema kattuvad omadused – ta peab olema hea suhtleja, organisaator, administraator ja visionäär, vahendas Valve Heiberg.

Ta lisas, et ühe põnevama ideena käidi välja saarlaste esinduskoja loomine kusagil mujal Eestimaal, näiteks Tallinnas. Veel arutati probleeme, perspektiivi ja positiivseid jooni ning suundumusi kultuurielus.

“Põhjusmõtteliselt ja üldjoontes me [kultuurijuhid – toim] mõtleme vallavanematega ühes rütmis,” tõdes Valve Heiberg pärast ajurünnaku lõppu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)