Rannamaantee äärde võib kerkida Hollandi veski

Maaomanik soovib Orissaare valda rannamaantee merepoolsele küljele ehitada Hollandi-tüüpi veski, kus võtta vastu ja majutada turiste.

“Sellest peaks tulema huvitav ja ligitõmbav asi, Orissaare vallas ei ole ilusamat mereäärt kui see,” ütles Oma Saarele Orissaare valla planeeringute peaspetsialist Tiit Põld.

Arendaja Tiit Kruuse sõnul on äriplaani näol tegemist päranduseks saadud hobitalu arendamisega. “Küsimus on selles, mida selle taluga teha, ei saa ju lihtsalt seda oma palga peal üleval hoida,” selgitas Kruuse, kes ise töötab Saaremaa Laevakompaniis.

Kruuse sõnul täna-homme ehituseks veel ei lähe, küll aga võib see juhtuda lähiaastatel. “Küsimus on ressursi leidmises,” lisas ta.

Orissaare vallavolikogu kehtestatud detailplaneeringu järgi soovib maaomanik rajada rannamaantee ääres Haapsu külas looduslikest kividest Hollandi veski, mille funktsiooniks on umbes 50 inimese toitlustamine ja 40 inimese majutamine. Jaani kiriku lähedal asuval 4,62 ha suurusel kinnistul on planeeringuga lubatud rajada ka viis väikest puhkemaja, abihooned ja parkla 25 sõiduautole ja kahele autobussile. Tiit Kruuse sõnul tuleb veski planeeringus näidatust ilmselt väiksem.

Planeeringu teine järk on ette nähtud ehituskeeluvööndisse, kuhu Tiit Kruuse soovib rajada vanu kalapüügitraditsioone tutvustava vabaõhumuuseumi, kus külalistel oleks võimalusi ka praktiliseks tegevuseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)