Orissaare vald toetab sõjavara erakollektsiooni eksponeerimist

Märtsikuu istungil täiendas Orissaare vallavolikogu valla arengukava sättega, mis puudutab Esimese ja Teise maailmasõja sõjavara erakollektsiooni eksponeerimist ja jäädvustamist.

Vallavanem Raimu Aardam ütles Oma Saarele selgituseks, et tegu on sooviga aidata ja moraalselt toetada valla territooriumil elavat ajaloohuvilist inimest.

“Nimelt on üks meie valla elanik, Joel Nõukas kogunud väga suure ja huvitava vana sõjatehnika kollektsiooni,” rääkis Aardam, “mis praegu paikneb kunagise Orissaare kolhoosi suurfarmis.”

Vallavanema sõnul on omanik kõik eksponaadid oma kätega korda teinud, need on kataloogitud ja neid hoitakse vastavalt relvaseaduses kehtestatud nõudmistele.

“Küsimus on vaid selles, et koht, kus see ajalooline ekspositsioon asub, pole just kõige paremas olukorras,” jätkas ta. “Ja kuigi seal aeg-ajalt turiste käib, sest kuuldused ekspositsiooni olemasolust on suusõnaliselt levinud, pole me siiski seda seni suurt reklaamida soovinud.”

Raimu Aardam märkis, et Orissaare valla arengukava täiendamise mõte seisneb selles, et tulevikus ei tekiks tõrkeid vahendite taotlemisel hoone kordategemiseks, kus praegu kogu seda vana sõjavara eksponeeritakse.

“Vallal endal hoone täielikuks kordategemiseks vahendeid napib,” ütles vallavanem. “Kui aga põhimõte, et omavalitsus igati toetab kõnealuse erakollektsiooni eksponeerimist ja jäädvustamist, on meie arengukavas sees, siis tähendab see seda, et vald on ekspositsiooni omanikule moraalseks toeks. Ja see looks ka kindlustunde vahendite taotlemisel erinevatest fondidest, et ekspositsiooni all olev hoone lõplikult korda teha.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)