Uus bussigraafik paneb Abruka rahva raskesse olukorda (4)

Linnaliinibusside uued sõidugraafikud ei võimalda Abruka inimestel, kes soovivad kasutada ühistransporti, enam Roomassaare sadamast bussiga linna sõita. “Siiani on Abruka liinilaeva Heili sõidugraafikut sätitud linnaliinibusside sõiduplaani arvestades,” rääkis Abruka elanik Rein Lember, nentides, et bussid sõidavad küll hommikul, lõunal ja õhtul, kuid sel ajal kui Abruka laev Roomassaarde jõuab, on linnaliinibusside sõiduplaanis tühimik, nimega “vaheaeg”.

“See on praegu väga suur probleem,” ütles Abrukaga seotud Helle Kesküla, kelle andmetel elab saarel talvel 14 inimest ja toitu ostetakse ju pikemaks ajaks ette. Mis tähendab, et raskete toidukottidega on Kuressaare kesklinnast sadamasse saada võimalik vaid taksoga.

“Kõigil pole ju autot sadamas ootamas,” märkis ta. Kesküla lisas, et see ei ole ju ainult saare püsielanike mure, sest suvel elavad Abrukal suvitajad, ning Abruka oma rahval käib väljastpoolt külalisi.

Harjumaa Liinide Saaremaa osakonna juhataja Aavo Koppeli sõnul andsid bussifirma pakutavale võimalikule lahendusele omapoolse heakskiidu Saare maavalitsus, Kuressaare linnavalitsus ja Kaarma vallavalitsus.
Kaarma valla abivallavanem Kairi Niit ütles Oma Saarele, et asjaga tegeletakse ning lahendus probleemile leitakse kindlasti.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõuniku Olev Tõru sõnul kujune tõenäoline lahendus selliseks, et laev hakkab sõitma bussi järgi.

Tõru tõi põhjenduseks selle, et Abrukal on inimesi umbes paarkümmend, aga Kuressaares ikkagi rohkem. “Täituvus oli bussiliinil väike,” nentis Tõru, lisades, et kui raha on vähe, peavad kõik tegema ümberkorraldusi. Ühe alternatiivse võimalusena pakkus Tõru välja tellimusliini, buss sõidaks siis vastavalt tellimusele – kui keegi tuleb, saadetakse buss vastu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)