RMK vähendab Saaremaal kontoritöötajate arvu

Seoses struktuurimuudatustega riigimetsa majandamise keskuses (RMK) võivad paljud Kihelkonna metskonna kontoritöötajad tööta jääda.

“Käesoleval nädalal räägitakse RMK juhatusega uue struktuuri personalivalik läbi ja aprillis teeb juhatus töötajatele uued tööpakkumised,” ütles Oma Saarele RMK Kihelkonna metskonna metsaülem Marko Trave, selgitades, et väheneb ainult halduspersonali hulk ja osale töötajatest tehtavad pakkumised ei pruugi neid rahuldada. Sellisel juhul tulebki Trave sõnul kõne alla koondamine.

“Koondatavate arv sõltub juhatuse poolt tehtavatest pakkumistest ja inimeste valmisolekust töökohta ja positsiooni vahetada,” täpsustas Trave.
RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul lähtuvad muudatused vajadusest eraldada riigimetsa majandamisega seotud avalikud huvid selgelt ärihuvidest.

Kallas selgitas, et oluliselt väheneb halduspersonali arv ning suureneb oskustööliste osakaal, nii et ükski täna RMK-s oskustöölisena töötav inimene oma töökoha pärast muretsema ei pea.

Täismahus plaanib RMK juhatus uue struktuuri tööle rakendada 1. juulist 2008 ning selleks ajaks otsustatakse ka, mis saab metskonna Upal asuvast majast.

Uue struktuuri kohaselt hakkavad RMK-le pandud ülesandeid täitma kolm üksust: metsa haldamise, metsa majandamise ja puidu turustamise üksus.
RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)