Liiklejad suhtuvad turvavarustuse kasutamisse ükskõikselt

Lääne politseiprefektuur tegi vahekokkuvõtteid turvavarustuse kasutamisest siinses regioonis. Eelmise aasta sama perioodiga andmeid võrreldes ilmnes, et rõõmustamiseks põhjust ei ole.

Saaremaal oli märtsikuu jooksul 278 liiklusseaduse rikkumist, sealhulgas oli 66 (ligi 24 protsenti) neist turvavarustuse kasutamise nõuete rikkumised. Eelmise aasta samal ajal oli liiklusseaduse rikkumisi 174, millest ainult kolm olid turvavarustuse kasutamata jätmised.

Statistilisi näitajaid kommenteerides lausus korrakaitseosakonna politseidirektor Joosep Kaasik, et võrreldud arvnäitajate kasvu üheks põhjuseks on kindlasti see, et probleem on politsei kõrgendatud tähelepanu all. Samas lisas ta, et raske on ikkagi mõista, miks nii suur hulk inimesi ei taipa, et tegemist ei ole pisiasjaga, vaatamata sellele, kui palju on kõneldud turvavarustuse päästvast rollist raskete liiklusõnnetuste puhul.

Politseidirektor rõhutas, et turvavöö kinnitamine kampaania ja tugevdatud kontrolli ajal ei tohiks olla vaid karistamishirmus tehtav liigutus, see peaks olema hea harjumus ja elunorm kogu aeg. Politseiametnikul on õigus trahvida nii juhti kui ka kinnitamata turvavööga kaassõitjat, ja seda ka üheaegselt samas sõidukis viibijate korral. Seega vastutab kinnitamata turvavöö eest nii juht kui ka kaassõitja.

Kuigi politsei eesmärk ei ole võimalikult paljude inimeste karistamine, tasub meeles pidada, et turvavarustuse mittekasutamise eest võib karistada rahatrahviga, mis võib ulatuda  kuni 3000 kroonini.

Lääne regioonis (Pärnu-, Lääne-, Rapla-, Järva-, Hiiu- ja Saaremaa) hukkus 2007. aastal 51 inimest, neist 32 ei kasutanud turvavarustust. Hukkunutest 24 ei kinnitanud turvavööd, kaheksal juhul ei kantud kaitsekiivrit. Tehes lihtsa arvutuse nende kurbade arvude taustal, saame tulemuseks, et 63% juhtudest etendas oma osa traagilistes tagajärgedes turvavarustuse mittekasutamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)