E-maksuameti kasutamine kasvab

E-maksuameti kasutamine kasvab

 

Esialgsete andmete kohaselt on esmaspäeva õhtul lõppenud füüsilise isiku 2007. a tulumaksu deklareerimisel Saare maakonnas kasutatud e-maksuameti teenust rohkem kui eelmisel aastal, üldse võib aga prognoosida deklaratsioonide arvu vähenemist. Maksuamet kutsub hilinejaid üles kiiresti tegutsema, mitte ootama maksuhalduri ettekirjutust.

“Kuigi andmed on esialgsed, võib väita, et kasvanud on deklaratsioonide elektroonilisel teel esitajate arv ning ilmselt laekub tuludeklaratsioone võrreldes aasta varasemaga tänavu arvuliselt mõnevõrra vähem,” märkis Saare maksu- ja tollibüroo juhataja Olev Martinson.

Kokku oli Saare maakonnas 1. aprilli seisuga esitatud 13 586 deklaratsiooni, millest 86,8% esitati elektroonilisel teel. Viimane näitaja on üheksa protsenti suurem kui möödunud aastal.

Martinson nentis, et kuna osaliselt on paberkandjal esitatud deklaratsioonid veel sisestamata ning alati tuleb ette ka hilinemist, siis võivad koondandmed veel muutuda. Praeguseks on maakonnas inimestele tagastatud 37,2 miljoni krooni ulatuses füüsilise isiku tulumaksu ning juurde on kodanikel tulnud maksta 11,2 miljonit krooni.

Maksu- ja tollibüroo juhataja tuletab ka deklaratsiooni veel mitte esitanud isikutele meelde, et seaduses sätestatud tähtaeg on möödas ning hilinejad peaksid omaenese huvides tegutsema kiiresti.

“Vabatahtlik esitamine on maksumaksjale soodsam kui oodata maksuhalduri korraldust,” kinnitas Martinson, kelle sõnul puudutab see eelkõige füüsilisest isikust ettevõtjaid.

Üle Eesti laekus maksu- ja tolliametile tulude deklareerimise tähtajaks 31. märtsiks kokku umbes 545 800 deklaratsiooni, neist 488 379 ehk 89,5 protsenti elektroonilisel teel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)