Jõiste supelrand ei ole veel rentnikku leidnud

Leisi vald otsib eelolevaks suveks Jõiste supelranda majandajat, kelle ülesandeks oleks suvekuudel mitmete teenuste pakkumine. Praegu ei ole keegi valla pakkumisest huvitunud.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles Oma Saarele, et otsene ettepanek on siiani tehtud vaid ühele ettevõtjale. “Jutuks on see olnud juba kuid, aga konkreetseks oleme, jah, läinud vaid ühel juhul,” kinnitas Mõtlep, lisades, et isik, kellele pakkumine tehti, palus mõtlemisaega ega ole veel vastanud.

Vallavanema sõnul ei ole rentniku otsimisega seni väga aktiivselt tegeletud. “Aprillis kavatseme asja tõsisemalt ette võtta – kuu lõpuks on tulemus loodetavasti juba olemas,” sõnas Mõtlep ning tõdes, et kui ühtki tahtjat ei ole, peab vald kellegi palgale võtma.

Vallavanem on eelnevalt Oma Saarele rääkinud, et rentniku pakutavate teenustena tuleksid kõne alla käterättide, päevituslinade ja ujumisvahendite laenutus või müük, karastusjookide ja jäätise müük, samuti paadi- ja vesijalgratta laenutus. Vallavanema sõnul sobiks rentnikuks eelkõige väikeettevõtja, näiteks mõni perefirma.

Leisi vald on koos EAS toetusega kulutanud Jõiste–Paaste rannaala puhkepiirkonnaks väljaarendamisele umbes kaks miljonit krooni.
Möödunud aastal sai puhkeala elektrivarustuse, valgustuse, veevärgi, välidušid ja rannavalve maja.

Valminud on teed, parkla, pallimänguväljakud, telkimis- ja lõkkekohad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)