Tänasest on Saare maavalitsuse koosseisus väikesaarte vahtide ametikohad

Alates 1. aprillist kuuluvad Saare maavalitsuse koosseisu nelja väikesaare – Vilsandi, Kõinastu laiu, Kesselaiu ja Abruka – vahi ametikohad. Maasekretär Andrus Lulla ütles, et väikesaarte vahtide ametikohad luuakse arengu ja planeeringu osakonna koosseisus.

“Tegu on vanemametnikega ja kolme väikesaare – Vilsandi, Kõinastu ja Kesselaiu – osas on kohalikud omavalitsused meile oma ettepanekud esitanud,” jätkas Lulla. “Mis puutub aga Abrukasse, siis siin kuulutab maavalitsus saarevahi leidmiseks välja avaliku konkursi.”

Andrus Lulla sõnul alustab maavalitsus lähitulevikus kohalike omavalitsuste esitatud kolme saarevahi kandidaadiga läbirääkimisi. “Palume, et nad esitaksid meile oma CV ja haridusttõendavad dokumendid,” märkis ta. “Lisaks kavatseb maavalitsus kindlasti korraldada aprillikuu jooksul saarevahi kandidaatidele õppepäeva, kus esinevad muinsuskaitse, looduskaitse ja jäätmekäitluse asjatundjad.”

Samas väljendas maasekretär arvamust, et tulevikus võiks väikesaare vaht omada ka abipolitseiniku staatust. “Igatahes püüame lähemate nädalate jooksul saarevahi ameti sisulise külje täpselt määratleda ja ma loodan, et hiljemalt aprilli lõpus asuvad saarevahid kõigil neljal väikesaarel ametisse.”

Vilsandi saarevahi kandidaadiks on Kihelkonna vald esitanud saare alalise elaniku Jaan Tätte. Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ütles, et praegu elab Vilsandil alaliselt vaid kaks meest. “Pakkumise tegime neile mõlemale ja Tätte nõustus, teine mees loobus kandideerimisest,” rääkis Saar, kes avaldas lootust, et saarevahist peaks vallavalitsusele kujunema hea koostööpartner, kes tunneb hästi kohalikke olusid ja probleeme.

Orissaare vallavalitsus on Kõinastu laiu vahi kandidaadiks esitanud saare alalise elaniku Roberta Erelti. Vallavanem Raimu Aardam ütles, et kuigi see kandidaat on saare maaomanikes vaidlusi tekitanud, oli kõnealune isik siiski ainuke kandidaat, kes vastas seadusesätte nõuetele. “Erelt oli ainuke kandidaat, kes saarel alaliselt elab,” selgitas ta.

Aardam lisas, et Kõinastu laiu vahi kandidaadi küsimuses on 11. aprillil kavas korraldada veel üks koosolek, kus kogu probleemi maaomanikega taas kord arutatakse.

Kesselaiu vahi kandidaadiks esitas Muhu vallavalitsus Urmas Vatteri. Vallavanem Tiit Peedu ütles, et kuna saarel elab aastaringselt vaid üks perekond, siis teisi kandidaate polnudki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)