Pangad kinnitavad Kuressaares kanda

Eelmise sajandi üheksakümnendatel aastatel tegutses Saaremaal seitse panka. Vahest uskumatugi, aga nii see oli. Enne sajandivahetust hakkasid mõned neist riburada pidi looja teed minema, võttes kaasa saarlaste säästegi. Viimastel aastatel on taas mitu Eestis tegutsevat panka ka Saaremaa poole vaatama hakanud.

Reedel avati siin pidulikult Nordea panga Kuressaare kontor. Sündmust tähistati Arensburgi hotelli restoranis.

Nõustugem päevajuhi Tõnis Kipperiga, kes tseremooniat sisse juhatades lausus, et pangad tulevad ikka sinna, kus on raha, kus osatakse raha teha ja seda hoida ning mõistetakse sellega midagi peale hakata. Järelikult on Nordea panga juhid märganud, et saarlastel on hakanud hästi minema, ja sellepärast nad siia tulidki.

Panga juhatuse esimehe Vahur Krafti sõnul teab ta Nordea klientide hulgas üsna palju saarlasi. Pikaajalise panganduskogemusega, kümme aastat Eesti Panka juhtinud Vahur Kraft peab potentsiaalseteks klientideks ka Saaremaad külastavaid turiste.

“Väliskülalisi käib Saaremaal palju ka Põhjamaadest. Just nemad on meilt küsinud, miks pole siin Nordea panka. Nüüd oleme selle võla likvideerinud. Nordea on Põhjala suurim panganduskontsern ja olles olulistes riikides kohal, saama öelda, et oleme nüüd siingi, ning see teeb mulle heameelt,” märkis Kraft.

Panganduskorüfee tuletas meelde sedagi, et omal ajal avas ta Kuressaares Eesti Panga maja. “Selle üle oli mul tollal väga hea meel. Nüüd aga tunnen heameelt Nordea panga Kuressaare kontori üle. Meie kontoriruumid on siin väikesed ja hubased. Olles tegevad konkurentsitihedal pangamaastikul, tahame sõbralike pangandusametnikena võita saarlaste südamed,” rääkis Vahur Kraft.

Kogenud pangandusspetsialisti sõnul liigub nüüdisaja pangandus kahes suunas, pakkudes kõigile kättesaadavaid massteenuseid, ja teisalt tegeledes iga kliendiga eraldi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)