Kuressaares hakkavad kehtima rangemad alkoholimüügi piirangud

Kuressaares hakkavad kehtima rangemad alkoholimüügi piirangud

 

Alates tänasest rakendub Kuressaare linnavolikogu määrus, mis näeb ette lisanõuded alkohoolsete jookide müügile. Karmistunud seadusesätete tõttu on oma uksed sulgenud pea kõik väikesed keldripoed Kuressaares. Eelmise aasta septembris kehtima hakanud ja tänasest rakendunud määrus keelab igasuguse alkoholimüügi kauplustes ajavahemikul kell 22–09.

Varem ei kehtinud see õlle ja kuni 6 mahuprotsendiga jookide puhul. Alkohoolsete jookide müük toitlustusasutustes on nüüdsest keelatud kell 04–09.

Lisaks hakkab kehtima nõue, et üle 50 m2 pinnaga kauplustes peab alkohoolsete jookide müügiks olema eraldi osakond või lett.
Kauplustes pinnaga 30 m2 – 50 m2 ei tohi müüa alkoholi, kui samas kaubeldakse piima-, liha-, teraviljatoodete ning teiste kiirestiriknevate toiduainetega.

Kauplused kaovad

Kui suurematele kauplustele ei tekita eraldi osakonna või leti nõue probleeme, siis on löögi alla sattunud just pisemad poed, mille kauplemisruum on väike ning kus volikogu kehtestatud tingimusi järgida ei suudeta või see ei ole majanduslikult mõistlik.

Oma Saar käis uurimas, kas mõni nn keldripood Kuressaares veel ka avatud on. Paraku olid kõikide kaupluste uksed suletud ja töö lõpetatud. Näiteks on uksed sulgenud Vallimaa tänaval asunud Damine, Rootsi ja Rohu tn nurgal asunud Ristena pood ning Ida-Niidus asunud Mooni kauplus.

Viimatinimetatud poodi opereeriva Forsent Grupp OÜ müügijuht Annika Vallau ütles Oma Saarele, et peamine põhjus, miks pood veebruari lõpus suleti, oligi tänasest kehtima hakanud karmim kord.

“Investeerimine ei tasu ära,” sõnas Vallau. Mooni poes oli müügipinda natuke vähem kui 50 m2, mis oleks pannud omanikud valiku ette, kas toidu- või alkoholikauplus. Vallau sõnul oleks 50 ruutmeetri nõude täitmiseks võinud ruumi juurde saada kõrvalasuva väikese toa arvelt, kuid omanikud arvasid, et see poleks majanduslikult otstarbekas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)