Juhtkiri: Must-valgel kirjas

Juhtkiri: Must-valgel kirjas

 

See on siin ju must-valgel kirjas – nii on läbi aastasadade kõlanud kindel kinnitus kirjapandu tõelevastavusest. Kirjasõna ei valeta. Hoolimata sellest, et paber kannatavat kõike, usutakse kirjapandut ka tänasel päeval enam kui räägitut.

1. aprillil tehakse paljudes kohtades maailmas nalja kõigi ja kõige üle. Eestiski on aegade jooksul ärevust tekitanud küll valge laeva saabumine, küll Soome markade kehtetuks tunnistamine, küll lumekoristustalgud või mõni muu aprillikuu esimeseks päevaks väljakuulutatud üritus.

Tänases lehes on osa uudiseid tõesed, mõni pooleldi tõene, pooleldi vale ja mõni täitsa vale. Kuigi kõik on must-valgel kirjas, mõnel piltki juures.

Võta sa kinni, mis siin elus üldse tõsi, mis vale on. Mõnda inimest usud täiesti ja tingimusteta, teise puhul tead, et kui poolt usud, oled ikkagi kolmveerandi petta saanud.

Ajakirjandus teatavasti peegeldab elu. Niisiis pole mõtet ajalehest otsida elu ennast, vaid ikka selle peegeldust. Ja tänases lehes on tänase päeva, 1. aprilli peegeldus.

Muide, teaduslikult on tõestatud, et naermine pikendab eluiga. See fakt on tõene.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)