Kuressaare ametikool tuli kutsevõistlusel teiseks

Neljapäeval Kuressaare ametikoolis korraldatud esimestel Eesti majutusteenindajate kutsemeisterlikkuse võistlusel tulid esikohale Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilased, kellel õnnestus napilt edestada võõrustajaid.

Haapsalu kutsehariduskeskuse võistkonna lõpptulemuseks oli 457 punkti 554 võimalikust. Kuressaare ametikooli võistkond, kuhu kuulusid Mari-Liis Sirkel ning Tiina Paemaa, sai 451,5 punkti ning jäi teiseks. Kolmanda koha viis koju Tartu kutsehariduskeskuse 2. võistkond.

Kutsemeisterlikkuse võistlused aitavad ametikooli teeninduserialade osakonna juhataja Maret Õunpuu sõnul väärtustada majutusteenindajate eriala.

Võistlusel osalenud kaheliikmelised võistkonnad pidid lahendama 20 valikvastusega küsimusest koosneva teooriaülesande, millega testiti majutamise, koristamise, teenindamise ja erialase võõrkeele tundmist. Samuti pidid võistlejad sooritama kaks praktilist ülesannet. Esimene oli voodi ülestegemine, toa korrastamine ja etteantud materjalidest sobiva lilleseade meisterdamine ning paigutamine hotellituppa. Teine ülesanne oli puuviljavaagna või -korvi ja kohvi või tee ning kookide serveerimine kliendile hotellitoas.

Lisaks Kuressaare ametikooli õpilastele osalesid kutsevõistlusel Tallinna teeninduskooli, Tartu kutsehariduskeskuse, Haapsalu kutsehariduskeskuse ja Eesti hotelli- ja turismimajanduse erakooli noored.
Tänavu oktoobris saab Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni (AEHT) aastakonverentsi üheks võistluspaigaks Kuressaare spordikeskus.

Taavi Tuisk,
Kuressaare ametkooli infojuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)