Kohtus

Armukade pussitaja mõisteti vangi. Neljapäeval kinnitas kohtunik kokkuleppemenetluse ning noaga meest rindu löönud Margus Vallimäe (s 1966) mõisteti kolmeks aastaks vangi.

Varem kuuel korral kriminaalkorras ja seitse korda väärteo korras karistatud Margust süüdistati selles, et ta 26. jaanuaril lõi Leisis Mere tänaval 30-aastasele mehele noaga rindu, tekitades rindkere eesseina torkehaava. Kannatanu toimetati Kuressaare haiglasse. Margus Vallimäe vahistati.

Margus ise põhjendas sooritatud kuritegu kohtus armukadedushooga. Ta olevat niimoodi vihastanud, et haaras esimese ettejuhtuva asja ja lõi sellega. Margus Vallimäe tunnistas end süüdi ja oli temale määratud karistusega nõus.

Uurimine selgitas, et käesoleval juhul oli tegemist kannatanu löömisega ning kohtualusel polnud tahtlust kedagi tappa, vaid tekitada kehavigastusi. Seda tõendab ka asjaolu, et tema varasemad kuriteod on olnud varavastased.

Kannatanu sõnade järgi läks ta ühest seltskonnast otsima oma sõpra, kellel oli sünnipäev. “Võtsime seal väikese napsu ja mõtlesin, et tukun enne koju minekut,” rääkis kannatanu Oma Saarele, lisades, et kui ta ärkas ja hakkas koju minema, nii nurga tagant nuga käis.

Tema sõnul hoidis suurema vigastuse ära seljas olnud nahktagi.
“Tulin tagatoast unise peaga, meil ei olnud mingit sõnavahetust,” väitis kannatanu, kes mäletas, et tegemist oli tavalise kööginoaga, mille lööja kusagilt pliidi kõrvalt haaras.

“Kaine peaga täiesti normaalne, joomase peaga keerab ära,” iseloomustas kannatanu teda rünnanud meest.

Esimesel korral oli juhtum kohtus arutusel 19. veebruaril, siis palus prokurör meest karistada aastase vangistusega. Kuna Margus sooritas kuriteo eelmise karistuse katseajal, palus prokurör pöörata täitmisele ka 19. oktoobril mõistetud karistus, milleks oli samuti aasta vangistust.

Kokku oleks mehel vastavalt kokkuleppele tulnud trellide taga veeta kaks aastat. Tookord kohus keeldus kokkulepet kinnitamast ja tagastas toimiku prokurörile. Neljapäeval oli asi uuesti arutusel ning taas kokkuleppemenetlusena, mille kohus ka kinnitas.

Roolijoodik saadeti trellide taha

Eile mõistis kohtunik Kristel Pedassaar reaalse vanglakaristuse Rein Loodusele, kes tabati 23. jaanuaril Mustjala vallas raskes alkoholijoobes autot juhtimas, vaatamata sellele, et tal oli juhtimisõigus kohtuotsusega ära võetud.

Rein Loodust on varem kolmel korral kriminaalkorras karistatud ning neli korda on ta saanud karistuse väärteo korras.

Kohtunik Kristel Pedassaar ütles kohtus, et mitte ükski varasem karistus ei ole kohtualust mõtlema pannud ning mees on ikka uue samalaadse kuriteo sooritanud.

Karistuseks määrati Loodusele üks aasta vangistust, mida vähendati kolmandiku võrra, kuna juhtum oli arutusel lühimenetlusena. Kuid samas pöörati täitmisele ka varem määratud karistus ning kokku tuleb mehel trellide taga istuda aasta ja kaheksa kuud. Lisaks tuleb tasuda sundraha 6525 krooni. Peale selle võeti mehelt kolmeks aastaks ära juhtimisõigus.
Kohtualuse autot kohus ei konfiskeerinud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)