Veiko Õunpuu uue filmi avavõtted tehakse Saaremaal

Eesti viimase aja kõige enam tähelepanu pälvinud filmilavastaja Veiko Õunpuu (fotol) uue linateose “Püha Tõnu kiusamine” avakaadrid võetakse üles Saaremaal.

Filmi produtsent Katrin Kissa ütles Oma Saarele, et Veiko Õunpuu uue täispika filmi võtted algavad tegelikult sügisel, kuid kevadel filmitakse Saaremaal selle filmi avastseen. “Filmime Saaremaal, kuna seal on ilusad võttekohad,” lausus Kissa, kelle sõnul valitakse konkreetsed võttepaigad välja lähiajal.

Kissa lisas, et Saaremaa kui tegevuskoht filmis ei figureeri. “Selles filmis ei ole üldse mingisugust konkreetsust selles mõttes, et seal ei öelda, et see on Eestimaa või et see on tänapäev või minevik,” selgitas Kissa.
“Püha Tõnu kiusamine” valmib Veiko Õunpuu algupärase stsenaariumi alusel.

Seoses filmivõtetega ootavad filmitegijad kõiki Kärla valla huvilisi vanuses 25–95 a infot küsima ja registreeruma laupäeval, 29. märtsil kell 17 Kärla rahvamajja.

Saaremaalt pärit filmilavastaja Veiko Õunpuu 2007. aastal valminud mängufilm “Sügisball” võitis möödunud aastal Veneetsia filmifestivalil “Orizzonti” võistlusprogrammi peapreemia.

Tegemist on suurima preemiaga, mida üks Eesti film kunagi saanud on.
2006. aastal lavastas Õunpuu samuti kiidusõnu pälvinud mängufilmi “Tühirand”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)