Seanina kalatööstuse varemetele võib tulla tervisekeskus

Neli aastat tagasi pankrotihaldurilt endise Seanina kalatööstuse varad ostnud ettevõtja kavatseb räämas ja mahajäetud alale rajada tervisekeskuse.

Menetluses oleva detailplaneeringu eskiis näeb ette enamiku kalatööstuse ehitiste lammutamist ja olemaolevate hoonete asemele tervisekeskuse ja eramute ehitamist. 7,9 ha suurusele alal on plaanis rajada supluskoht ja puhkeala.

Kunagine traalerite kai rekonstrueeritakse avaliku kasutusega väikelaevade külaliskaiks, mida näeb ette ka Muhu valla üldplaneering. Lisaks on kavas rajada autoparkla ligi 150 sõiduautole ja viiele autobussile.

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul on vald teinud arendajaga (Novaterra OÜ) väga tihedalt koostööd ja ta kinnitas, et arendaja plaan on tõsine. Kokku peaks Seanina puhkekeskusse tulema 300–400 kohta.

Novaterra eestvedaja on 1970-ndate algusest saadik Eestis elav Soome kodanik Hannu-Johannes Kinnunen, kes on vallavanema sõnul koondanud oma selja teha erainvestoritest rahastajad.

Hannu-Johannes Kinnunen oli mõnda aega ka Enso Mööbli Leisis asuva tootmistsehhi omanik ning Viljandimaal teeb tema firma puitmööblit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)