Must-toonekurg Piia on jõudnud Euroopasse

Suure tõenäosusega ületas Saaremaalt Hakjala kandist pärit must-toonekurg Piia üleeile hommikul Bosporose väina ja jõudis Euroopasse. Tema kaasa Priidu kohta laekunud andmed on aga ebaselged.

Eestimaalt pärit ja saatjatega varustatud lindude tagasirännet jälgiv ornitoloog Urmas Sellis ütles Oma Saarele, et teisipäevaõhtuse seisuga oli Piia Aasiat Euroopast eraldavast Bosporose väinast vaid 70 kilomeetri kaugusel.

“Seega võib oletada, et tänahommikuse (meie vestlus toimus kolmapäeval – toim) seisuga on ta väina ületanud ja Euroopasse naasnud,” rääkis Sellis.
Mis aga puudutab Piia kaasat, must-toonekurg Priidut, siis tema kohta olid teisipäeva õhtul satelliidi vahendusel laekunud signaalid väga ebaselged. Küsimusele, kas see võib tähendada, et Priiduga on tagasirändel Aafrikast Saaremaale mingi õnnetus juhtunud, vastas Sellis: “Ei usu. Tõenäoliselt asus Priidu ajal, mil me andmeid võtsime, kuskil sellises kohas, kus olid mingid segajad ja need häirisid raadiosignaali edastamist.”

Linnuteadlane lisas, et Priidu saatjalt saabunud signaalid ei võimaldanud neil teisipäeva õhtul tema asukoha täpseid koordinaate määratleda.
Järgmised andmed Piia ja Priidu tagasirände kohta võetakse täna õhtul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)