Linnavolikogu lõpetas teatripäeval SA Kuressaare Teater tegevuse

Kuressaare linnavolikogu otsustas eilsel rahvusvahelisel teatripäeval likvideerida SA Kuressaare Teater, kuna see dubleerib Kuressaare Linnateatri tegevust. Sama oli soovitanud ka sihtasutuse nõukogu.

Volikogule otsuse eelnõud tutvustanud abilinnapea Kalle Koovi sõnul lõpetatakse siiski vaid sihtasutuse tegevus ning loodetavasti jätkab senine trupp projektiteatri vormis Kuressaare Linnateatri koosseisus ja Kuressaare linna teatripilt seetõttu vaesemaks ei jää.

Hajutades volikogu liikme Bruno Pao kartusi, et sihtasutuse kiire lõpp võib tekitada probleeme veel etenduvatele teatritükkidele, ütles abilinnapea Koov, et likvideerimisprotsess on pikaajaline ning kindlasti arvestatakse ka erinevate asjaoludega. Sihtasutusele kuuluv vara antakse üle Kuressaare Linnateatrile.

Sihtasutuse nõukogu liige, linnavolinik Lea Kuldsepp meenutas, et algselt oli sihtasutus mõeldud teatrimaja ehitamisega seotud annetuste kogumiseks ning haldamiseks.

Teatritegemiseks mõeldud ühinguks muudeti ta tollal, kui Kuressaare Linnateatris esines mitmeid juhtimisprobleeme. Kuldsepa kinnitusel ei kahtle keegi praeguse teatrijuhi võimekuses ning seega ei ole sihtasutuse olemasolu tarvilik.

SA Kuressaare Teater on alates aastast 2005 lavale toonud üheksa erinevatele sihtgruppidele mõeldud lavastust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)