Hüljes tuli kalur Adolf Tuulikule külla (1)

Hüljes tuli kalur Adolf Tuulikule külla

 

Eile hommikul kella üheteistkümne paiku rannast koju jõudnud Nasva kalurid märkasid Adolf Tuuliku garaažis hülgepoega. Esimesena silmas kutsumata juhukülalist Tuuliku paarimees Vova Kuusk, kes kutsus ka peremehe rändurit vaatama. Hallhüljes oli kas jõest või merest kuivale maale ronides ette võtnud enam kui kilomeetri pikkuse jalgsirännaku, otsides üles staažika kalamehe talumajapidamise.

“Mis ime see küll on?! Ma olen 60 aastat kalamees olnud, juba 13-aastaselt hakkasin kalal käima, hülgeid meres olen küll näinud, nad on mu püüniseid ja võrke lõhkunud ning kala ära söönud, aga et hüljes otse koju tuleb, seda näen esimest korda,” imestas 73-aastane kalur.

Mehed helistasid keskkonnainspektsiooni ööpäevaringsele valvetelefonile 1313. Kõne vastu võtnud telefonineiu uurinud kõigepealt Nasva küla asukohta, on´s see kaluriküla mandril või mujal, ja soovitanud siis kalureil loomake tagasi merre ajada.

“Ma olen vana mees, kuidas ma saan selle loomaga nii pika tee ette võtta? Pole mina seda hüljest endale koju toonud, saatke aga kedagi siia,” jäi Tuulik oma seisukoha juurde.

Hülge kinnihoidmiseks asetasid kalamehed talle suurest plastpotist kupli peale ja jäid abiväge ootama. Lõuna paiku viis looduskaitsekeskuse Saare regiooni loodusvaht Andi Paas “jooksiku” merre tagasi.

LKK Saare regiooni direktor Tõnu Talvi seletas tänavukevadisi hüljeste rändeid erandlike loodusoludega. “Igal juhul tuleb taolistest erandlikest juhtudest keskkonnainspektsiooni teavitada,” märkis Tõnu Talvi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)