Eetikakomisjon kutsub kokku isamaalise kasvatuse ümarlaua (5)

Eetikakomisjon kutsub kokku isamaalise kasvatuse ümarlaua

 

Isamaalises kasvatuses puudujääke leidnud Kuressaare eetikakomisjon, tahab kokku kutsuda nõupidamise isamaalise kasvatuse teemal. Komisjoni koosolekul arutati, kuidas saada isamaa tähtpäevadel lehvima lipud ning tuua noored isamaalistele üritustele.

Eetikaomisjoni esimehe Bruno Pao sõnul on üleskutse mõeldud kõikidele erakondadele ning ümarlauda on oodatud nii kodanikukomisjoni liikmed kui ka koolijuhid. Pao märkis, et komisjon soovib nõupidamise kokku kutsuda aprillikuu teises pooles.

Kodanikukomisjoni esimees Laine Tarvis ütles Oma Saarele, et kodanikukomisjon toetab kindlasti isamaalise kasvatuse teema arutamist, sest on ju tegemist kodanikuhariduse ühe osaga ning ta ise on sel teemal kõnelenud ka teiste kodanikeühendustega. Siiski möönis Tarvis, et tegemist on äärmiselt tundliku teemaga, sest vägisi armsaks ei tee ning isamaatundeid kellelegi pähe ei pane.

“Loomulikult saab kõik alguse kodust, kuid meie kodudki on väga erinevad,” tõdes kodanikukomisjoni esimees.

Pao nentis, et ka lapsevanemate kasvatamine algab üldisest riigi suhtumisest ning hoiakutest. Tema sõnul on väga oluline, et noored osaleksid isamaalistel üritustel. “Meie vanu veterane jääb järjest vähemaks,” tõdes Pao, tuues näitena, et vanasti oli koolidirektor siinkohal oma kooliperele eeskujuks ning astus alati õpilaste kolonni ees.

Lipp näitab üldist hoiakut

Kui rääkida aga veel üldistest hoiakutest, peab eetikakomisjoni esimees viimaste hulka kuuluvaks ka seda, kas inimesed heiskavad pidupäeval oma majale lipu või ei tee seda. Tema sõnul on mujal riikides täiesti tavaline, et näiteks igas klassiruumis on olemas riigilipp.

“Võib-olla peaks linn hakkama nõudma, et majadel oleks lipuhoidja,” tegi Pao ettepaneku, lisades, et lipuhoidja nõue peaks kindlasti olema uutele majadele kasutusloa andmisel. Komisjoni liige Leonid Siniavski tõdes, et linnavalitsus võiks ka majaomanikele lipumuretsemisel toeks olla.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles kommentaariks, et toetab igati eetikakomisjoni mõtet, et elamutel lehviksid täht- ja pidupäevadel riigilipud ning neil, kel mast maja ees, siis igapäevaselt ka lipuviir. Siiski pidas Koov normaalseks, et iga majaomanik (olgu selleks kodanik, ühistu, ühisus vms) paigaldaks lipu-kronsteini ja muretseks lipu ise.

“Kui selleks aga tõepoolest raha pole, soovitan ettepaneku tegijal (ehk siis eetikakomisjoni liikmel Leonid Siniavskil – toim) vormistada pöördumine linnavalitsusele palvega välja töötada vastav sotsiaalabi osutamise kord või tingimused,” märkis abilinnapea.

Rita Loel / Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)