Raekoja keldrisse kavandatakse sisustusstuudiot

Kuressaare linnavalitsusele esitatud avalduses taotleb OÜ A. A. Tehingud juhataja Anli Alliksoon üürile võtmiseks raekoja keldrikorruse ruume avamaks linna ühes esindushoones sisustusstuudiot.

“Peamiseks motivaatoriks sisustusstuudio avamisel on Saaremaa ja Muhu käsitööliste tegevuse arendamine, laiapõhjalisema turustamise elavdamine ning konkreetse kogunemispunkti moodustamine,” kirjutab Anli Alliksoon avalduses.

Pikemas perspektiivis kavandab OÜ A.A. Tehingud juhataja koostöös Kuressaare ametikooliga elavdada MTÜ Saaremaa Käsitöökeskus tegevust. “Idee on taas kokku kutsuda Saaremaa ja Muhu käsitöölised ning elavdada ja tänapäevastada käsitööliste tooteid, mis oleksid tarbijaile huvipakkuvad.
Eesti rahvakunst on väga rikas ja mitmekülgne, samas ei leia minevikus igapäevases kasutuses olnud esemed tänapäeval rakendust. Minu idee on arendada koostöös Saaremaa ja Muhu käsitöölistega välja tooteid, mis kasutavad rahvakunsti elemente tänapäevases võtmes,” põhjendab oma soovi Anli Alliksoon.

Raekoja kütmata keldriruumid ohustavad kogu hoonet

Alliksooni avaldusest selgub, et raekoja keldriruumidest on keskkütteradiaatorid välja viidud. Niisketes kütmata ruumides on nii kivi- kui ka puitpindadesse moodustunud hallitusseene niidistik, mis hoonet hävitab.
“Kui keskkütet taastada ei ole võimalik, tasub mõelda alternatiivsetele võimalustele, näiteks õhkküttele. Samuti oleks hea puhastada raekoja korsten, kuna keldrikorruse kamina välisel vaatlusel on näha, et küttekolle ajab suitsu sisse ning midagi on korstnasse kukkunud. Maja tervisele on hea, kui korrastataks ka ventilatsioonisüsteem,” avaldab ruumide rendile soovija, aga samas murelik kodanik oma seisukoha linna esindushoone tervisliku seisukorra kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)