Pikk lumesadu Saaremaal eile suuri probleeme ei tekitanud

Pikk lumesadu Saaremaal eile suuri probleeme ei tekitanud

 

Üleeile alanud lumesadu, mis tingis suuremates linnades eriolukorra väljakuulutamise, Saare maakonna elu ei seganud. Ilmateade lubab aga jätkuvat lumesadu, mis võib samuti tingida eriolukorra kujunemise.

“Natuke liiga palju on järjest sadanud küll. Tavaline talveilm päris ei ole,” ütles Oma Saarele Saarte teedevalitsuse hooldetööde osakonna juhataja Üllar Seeman. Tema sõnul olid maanteedel asjad kontrolli all. Seeman märkis, et on siiski kuulnud teelt väljasõitudest, kuid see on pigem tingitud autojuhtide oma rumalusest. “Mõned kodanikud ei oska valida ilmale vastavat sõidukiirust,” nentis Seeman.

Eile lubas ilmateade saabuvaks ööks jätkuvat lumesadu. “Ennustus lubab, et sajab veel öö läbi, midagi head oodata ei ole,” ei olnud mees eile üleliia optimistlik. “Kui sadu jätkub, võib sarnaselt suurematele linnadele tulla kõne alla eriolukorra väljakuulutamine, kuid praegu me sellest veel ei räägi.”

Maakonna maanteedele sarnaselt oli olukord kontrolli all ka linnatänavatel. Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raigi kinnitusel oldi eile varahommikust saati väljas kogu meeskonna ja masinapargiga. “Ei ütleks, et asi nii hull on, et eriolukord,” lausus Raik, kuid kinnitas, et tema ametisoleku ajal nii pikalt ja nii palju korraga lund seni sadanud ei ole.

Raigi sõnul puistati linnatänavatele soola, mistõttu on tänavad sopased ja räpased, kuid see ei lase lund kinni sõita. Eile õhtupoolikul kella viie ajal, kui Oma Saar olukorda uuris, ütles Raik, et suurem lumekoristus tuleb öösel, kui linn autodest tühjem on. “Praegu mehed läksid vähekeseks puhkama, et siis õhtul hilja, öösel jälle tööle hakata,” rääkis Raik, kelle sõnul üritatakse linn puhtaks saada, kuid lubatud lumesaju tõttu võis see keeruliseks kujuneda. “Ega tea, mis ta siin veel teeb. Lubas ju tegelikult kogu öö sadada.”

Politseist ja päästeametist öeldi, et päev on möödunud rahulikult, ning lumesajuga seoses olulisi vahejuhtumeid olnud ei ole.

OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laulu sõnul ei ole lumesadu mõjutanud ka nende tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)