Autoroolist tabati joobnud alaealine, kelle reisikaaslasteks olid purjus vanemad (3)

Autoroolist tabati joobnud alaealine, kelle reisikaaslasteks olid purjus vanemad

 

Laupäeval peatas kohalik konstaabel Kärla vallas sõiduauto, mille kontrollimisel selgus, et roolis on alkoholijoobes noormees, kel ei ole juhtimisõigust ja kelle sõidukaaslasteks olid tema purjus vanemad.

22. märtsil kell 14.29 peatas kohalik konstaabel Kuressaare– Kihelkonna–Veere maanteel Kärla vallas Kirikukülas kontrollimiseks sõiduauto Opel Vectra. Selgus, et autot juhtis alkoholijoobes ja vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust mitteomav 16-aastane noormees.

Konstaabel otsustas kontrollida ka sõidukis viibinud ülejäänud nelja isikut, sest kogu seltskond oli silmnähtavalt tugevas alkoholijoobes ning ühel neist oli käes avatud viinapudel. Selgus, et neljast kaasreisijast kaks olid autot roolinud nooruki lähisugulased – tagaistmel istusid tema ema ja isa.

Konstaabel päris sellise käitumise kohta selgitust. Ta sai vastuseks, et seltskond oli teel Kärlale alkoholi ja bensiini juurde ostma. Noormehe isa väitis konstaablile, et kuna ta ise oli liiga purjus, pani ta rooli oma poja, et ära hoida liiklusõnnetuse toimumist.

Konstaabel kõrvaldas nooruki roolist ning kohalekutsutud kaine juht toimetas auto minema, tegemist oli nooruki perele kuuluva sõidukiga. Oma käitumise eest peab vastutust kandma ka noormehe isa, kes andis juhtimisõiguse üle alkoholijoobes ja juhtimisõigust mitteomavale isikule.

Kirjeldatud sündmuse osas on alustatud väärteomenetlust. Noormeest võib säärase rikkumise eest karistada rahatrahviga kuni 18 000 krooni või arestiga. Tema isa karistuseks võib kujuneda kuni 18 000 krooni suurune rahatrahv.

Noort juhti on varem karistatud mootorsõiduki juhtimise eest, omamata selleks vastava kategooria sõiduki juhtimise õigust. Noormees on varem karistada saanud ka alkoholiseaduse rikkumise eest, kuna on viibinud avalikus kohas, olles alkoholijoobes.

Kuressaare politseijaoskonna juht, vanemkomissar Aare Allik märkis juhtumit kommenteerides, et tegemist on musternäitega, kuidas käituda ei tohi. Täiesti mõistatamatu on, kuidas inimesed saavad nii vastutustundetult käituda, seades ohtu nii oma perekonna kui ka kaasliiklejate elu ja tervise. Vanemkomissar rõhutas, et joobes juhtimisel ei ole mingit õigustust, nagu ka juhtimisõigust mitteomava alkoholijoobes nooruki roolilubamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)