Sõmera vanadekodu juhatajaks saab Jaanika Rikko (13)

Esimesest aprillist hakkab Sõmera vanadekodu, mis enne oli Sõmera hooldekodu osa, tööle iseseisvalt. Vanadekodu juhatajaks saab Kärla vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Jaanika Rikko.

Jaanika Rikko alustab vanadekodu juhatajana tööd esimesel aprillil, uue töökoha ja kollektiiviga tutvumist alustas ta aga juba sel esmaspäeval. “Ma võtangi praegu esimese nädala harjumiseks kõige uuega,” ütles Rikko, lisades, et saab nii järgmisel nädalal kohe tööle asuda.

Esimesi emotsioone kirjeldas vastne juhataja heatujuliselt sõnaga “segased” ja lausus seejärel tõsinedes: “Tegelikult on see paras proovikivi.”
Rikko sõnul on vanadekodu personal tubli ja töökas. “Ainus mure on töökorraldusega – siiani pole ilmselt kätte jagatud kindlaid tööülesandeid,” selgitas Rikko, märkides, et tööde jaotamine ja täpsete ülesannete määramine on tal kavas esimeste muudatustena. Samuti tuleb Jaanika Rikko sõnul esmatähtsate asjadena rakendada kliendikeskset hooldust ning hakata otsima sponsoreid maja remontimiseks.

Jaanika Rikko on õppinud sotsiaalhoolekannet Kuressaare ametikoolis ning viibinud välispraktikal Saksamaa vanadekodus. “Saksamaal on loomulikult kõik rohkem arenenud,” võrdles Rikko, kuid rõhutas samas, et ta loodab kindlasti ka Sõmera vanadekodu arendada. “Ühe-kahe aastaga ei tee siin kindlasti midagi põhjapanevat, aga näiteks viie aastaga suudame juba korralikult kõike muuta.”

Rikko on tutvunud vanadekodudega ka Iisraelis. “Kõige rohkem jääbki meil puudu mõistmisest, et vanadekodu ei ole haigla, vaid ongi neile vanuritele reaalne kodu,” toonitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)