SOL tahab minna kogemusi saama Belgiasse ja Kuressaare linn Norrasse

Saaremaa omavalitsuste liit ja Kuressaare linn taotlesid raha organisatsiooni arendamise ja stažeerimisprogrammi alameetmest, et minna kogemusi omandama vastavalt siis Belgia ja Norra kuningriiki.

Riigikantselei avaliku teenistuse osakonna struktuuritoetuste talituse juhataja Urmo Merila ütles, et haldusvõimekuse suurendamiseks mõeldud programmist “Tarkade otsuste fond” saarlased toetust ei küsinud.

Omavalitsuste liidu projektijuht Erika Thalheim kinnitas Oma Saarele, et SOL taotles raha sõiduks Belgiasse kogemusi omandama. Taotletud summa suurusest ei soovinud ta veel rääkida, kuid lisas, et omaosalus projektis on 15 protsenti ja see tuleb tasuda kõikidel neil omavalitsustel, kes toetust saavad.

Kuressaare linnavalitsuse välissuhete nõunik Ingrid Tilts ütles, et linnavalitsus esitas toetuse saamiseks taotluse, et oleks võimalik minna tutvuma üldplaneeringu koostamise protsessiga Sandnesi kommuuni Norras. Kuressaare linn küsis projektist 113 849 krooni.

Merila sõnul oli toetuse saamiseks üle Eesti taotlusi rohkem, kui on raha, mida jagada. “Nüüd läheb paar nädalat, et teha kindlaks, kas kõik taotlused läbivad vastavuskontrolli, ning pärast taotluste hindamist selgub, millised projektid saavad toetust, millised mitte,” ütles Merila, lisades, et otsused võivad tulla umbes kolme nädala pärast.

Kokku laekus “Tarkade otsuste fondi” ning organisatsiooni arendamise ja stažeerimisprogrammi esimesse taotlusvooru taotlusi 118 miljoni krooni eest. Organisatsiooni arendamise alameetmesse laekus 54 taotlust ja toetust taotleti 23,4 miljonit krooni, ning stažeerimisprogrammi alameetmesse 23 taotlust, mille raames taotleti raha 3,1 miljonit krooni. Raha haldusvõimekuse suurendamiseks tuleb Euroopa Liidu struktuurfondidest.

Rita Loel, Evely Aavik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)