Golfiväljaku lõpetamine läheb linnakassale maksma ligi 8 miljonit krooni

Eile toimunud Saaremaa Golfi AS aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul otsustasid aktsionärid ettevõtte aktsiakapitali suurendada 11 075 000 krooni võrra.

Kuna Saaremaa Golfi suurimaks aktsionäriks on aga Kuressaare linn ja ettevõtte aktsiakapitali on kavas suurendada aktsionäridele suunatud emissiooni teel, siis läheb kogu eelseisev tehing linnakassale maksma ligi 8 miljonit krooni.

Kuressaare abilinnapea ja Saaremaa Golfi AS nõukogu esimees Urmas Sepp põhjendas eile ajakirjandusele läkitatud pressiteates aktsionäride üldkoosolekul langetatud otsust järgmiselt: “Kohalolnud aktsionärid tegid aktsiakapitali suurendamise otsuse üksmeelselt, sest praeguseks on golfiväljaku lõplikuks valmimiseks vajaminevatest töödest hinnanguliselt juba tehtud 98 protsenti. Samas parandab golfiväljaku avamine oluliselt Kuressaare positsiooni turismisihtkohana.”

Oma Saarele antud kommentaaris märkis Urmas Sepp, et kuna Kuressaare linn on Saaremaa Golfi suurim aktsionär (praegu on ettevõtte 443 aktsiast linna omandis 318 ehk 71,78% – toim), siis lõviosa aktsiakapitali suurendamisest ehk ligi 8 miljonit krooni jääb Kuressaare linnakassa kanda. Sepp lisas, et nii suure rahasumma linnakassast eraldamine nõuab tingimata linnavolikogu heakskiitu. Volikogu hakkab seda küsimust arutama lähitulevikus.

Läinud aasta lõpus ja käesoleva aasta esimestel kuudel korraldas Saaremaa Golfi AS aktsiate avaliku emissiooni, mille käigus loodeti juurde teenida 10 miljonit krooni. Tookord lõppes emissioon täieliku läbikukkumisega.

Saaremaa Golfi juhatuse liige Aivar Aru ütles läinud nädalal, et kõnealuse emissiooni käigus omandas ettevõtte aktsiaid vaid kolm investorit ühtekokku hinnaga ligikaudu 300 000 krooni.

Praegu on Saaremaa Golfi aktsiakapitali suurus 11 075 000 krooni. Täpselt sama palju on kavas seda ka suurendada, mis tähendab, et pärast Eesti Väärtpaberite Keskregistris ja äriregistris registreerimist on ettevõtte aktsiakapitali suuruseks 22 150 000 krooni.

Saaremaa Golfi aktsiate eelseisev emissioon on suunatud vaid olemaolevatele aktsionäridele, selle käigus emiteeritakse 443 uut A-seeria 25 000-kroonise nimiväärtusega nimelist aktsiat kogusummas 11 075 000 krooni.

Ettevõtte nõukogu esimees Urmas Sepp märkis, et eile koos olnud Saaremaa Golfi aktsionäride üldkoosolekul osales üheksa aktsionäri, kelle häältega oli esindatud 76 protsenti kogu aktsiakapitalist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)