Kuressaare noorte huvikeskus kolib suvel kuuks ajaks randa

Noortekeskus kolib oma tegevuse 25. juunist kuni augusti alguseni Kuressaare supelranda.

“Kuna suvel on noortekeskuse külastatavus suhteliselt väike, otsustasime me minna noortele lähemale ja pakkuda neile tegevust seal, kus neid suvel enim leidub – rannas,” sõnas projekti juht noorsootöötaja Lii Vanem ning lisas, et noortekeskus hakkab rannas töötama kolmel päeval nädalas: esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval.

Projekti juhi sõnul on igaks päevaks välja mõeldud oma tegevused, millele lisanduvad vahendite laenutus ja tegevus noorte endi tahte järgi. “Vahendite laenutamine jätkub nagu noortekeskuse hoones: võimalus on laenutada rulluiske, trikirattaid, palle ja kõike muud,” selgitas Vanem, lisades, et igapäevased tegevused on jaotatud enam-vähem põhigruppide vanuse ja huvide järgi.

Samuti on randa planeeritud kutsuda mitmeid külalisi ja esinejaid. “Midagi kindlat veel lubada ei saa, aga üldpildis võib ehk näha seal külalisi noorte nõustamiskabinetist, päästeteenistusest, Punasest Ristist jms,” loetles noorsootöötaja.

Lii Vanem mainis, et projekti elluviijate üheks suuremaks mureks on muidugi ilm. “Kui sajab ja ilm on halb, siis me loomulikult randa ei lähe ning tegevus toimub noortekeskuse ruumides.”

Hetkel on kogu projekti maksumuseks arvestatud ligi 40 000 krooni. Projekti põhimõte on noortelt noortele ning see kaasab ligi 500 last/ noort.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)