Krimi (3)

Astes põles pööning. 22. märtsil kell 17.49 teatati tulekahjust Kaarma vallas Aste alevikus. Mahajäetud kolmekorruselise korterelamu pööningul põles 10 ruutmeetri ulatuses soojustust ja katuse puitkonstruktsioone. Põleng kustutati kell 18.45. Sündmuskohal töötas kaks päästeautot ja Saarema operatiivkorrapidaja. Päästjate esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletusest lahtise tulega.

Murti sisse poodi ja farmi. Ööl vastu 20. märtsi murti Piht-la vallas Kaali külas sisse kauplusse, kust varastati kassaaparaadid, alkoholi- ja tubakatooteid. Kahju on selgitamisel. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 22. märtsi murti Kaarma vallas Uduvere külas sisse farmi, kust varastati ventilatsioonisüsteemi metallosad. Kahju on selgitamisel ning politsei on juhtunu uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust.

Ööklubis kakeldi. 22. märtsil kell 3.25 toimus Kuressaares Raekoja tänaval asuvas ööklubis kaklus. Alustatud on kriminaalmenetlust ja sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Audi politsei märguande peale ei peatunud. 22. märtsil kella 1.20 paiku andis politseipatrull Kuressaare linnas peatumismärguande sõiduautole Audi, mille juht suurendas peatumise asemel hoopis kiirust ja liikus linnast välja Kuressaare–Sääre maanteed mööda Sõrve suunas.

Politseiautol olid jälitamise ajal sisse lülitatud nii sinised ja punased vilkurid kui ka helisignaal. Suurelt teelt metsateele keeranud autol tekkis tehniline rike ja ta oli sunnitud peatuma. Autot juhtis 1986. aastal sündinud purjus Risto, kes toimetati Kuressaare arestimajja kainenemisele. Alustatud on väärteomenetlust.

Turvavöö päästis inimeste elu. Pühade ajal juhtunud liiklusõnnetuses pääsesid autos olnud tänu sellele, et olid kinnitatud turvavööga.
23. märtsil kell 16.12 tuli politseile teade, et Kihelkonnalt Tehumardi suunas sõitev Suzuki Jimny kaotas Salme valla sildi juures libedaga juhitavuse, sõitis teelt välja ja rullus üle katuse, vigastades kahte puud.

Politsei andis teada, et kaks autos olnud inimest õnnetuses viga ei saanud, kuna olid turvavööga kinnitatud. Samuti ei olnud vajalik politsei sekkumine, sest juht oli kaine ja omas juhiluba.

“Võib öelda küll, et turvavöö päästis minu elu,” ütles autojuht (nimi toimetusele teada) Oma Saarele, kinnitades, et peab turvavöö kasutamist väga tähtsaks.

“Auto jäi seisma külili, juhi pool all,” rääkis ta, lisades, et kõrvalistuja oli suurem meesterahvas ja kui neil ei oleks turvavööd olnud kinnitatud, oleks ta lihtsalt võinud juhi peale kukkuda ja juht omakorda klaasikildudesse. Samuti oleksid inimesed võinud auto rullumise korral autost välja kukkuda.
Autol on omaniku sõnul sisse muljutud nii katus kui ka mõlemad küljed. Kahjud korvab kindlustus.

Politsei kontrollib laste turvavööde kasutamist. Eelmisel nädalal alustas politsei koolide ja lasteaedade juures turvavööde kasutamise kontrollimist ning on juba avastanud viis juhtumit, kus lapsevanemad olid lastel jätnud turvavööd kinnitamata, kuigi ise juhina olid endal turvavöö kinnitanud. Rikkumise avastamisel määrab politsei ka rahatrahvi. Rahatrahvid võivad ulatuda kuni 3000 kroonini.

“Politsei tegevuse eesmärgiks on teadvustada liiklejatele turvavöö kasutamise vajalikkust, et ennetada liiklusvigastusi ja surmasid maanteedel,” ütles politseikomissar Aare Allik, kelle sõnul hukkus eelmisel aastal Saaremaal liikluses kuus inimest ning vigastada sai 122 liiklejat.

***

Pühade ajal registreeriti 47 väärtegu, neist 32 liiklusseaduse rikkumist, sealhulgas neli alkoholijoobes juhtimist, viis juhtimisõiguseta juhtimist ja kaks kiiruseületamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)