Abrukalased tahavad saarele muretseda uut hooldusinventari

MTÜ Abbro taotleb keskkonnainvesteeringute keskuselt raha amortiseerunud niidumasinate väljavahetamiseks, teostamaks loodushoiutöid poollooduslikel aladel.

Abbro eestvedaja Rein Lember ütles Oma Saarele, et uuendatava inventari kogumaksumus küündib pea miljonini, millest kolmandiku saamiseks esitatakse taotlus KIK-le. 2/3 masinapargi uuendamiseks vajaminevast rahast tuleb Lemberi sõnul tal endal välja käia.

Vajadus uue tehnika järele on kasvanud ka seoses loomade kadumisega saarelt. “Kuna loomapidamine neis mõõtmetes, mis ta oli kunagi, on saarelt kadunud, peab inimene mõistuse ja tehnikaga vahele astuma,” sõnas Lember, viidates hooldustöödele puisniitudel, loopealsetel ja rannaniitudel.

“Praegune niidutehnika on vananenud, on vaja uusi riistu – hooldusniidukeid, jäätmaaniidukeid jne,” loetles ta vajaminevaid masinaid.
Lemberi sõnul tuleb tal väljaspool kõnealust projekti hankida ka traktor. “Ei ole ju mõtet niidutehnikat hankida, kui sul ei ole seda millegi taha kinnitada,” ütles Lember ja lisas, et kuigi tegelikult on tegu sama eesmärgiga, ei mahu traktori ost juriidilises mõttes selle projekti raamesse.

Looduskaitsekeskus ja Saaremaa keskkonnateenistus on oma soovituskirjad projektile andnud.

MTÜ Abbro eesmärgiks on Abruka saare elu arendamine, looduspärandi hoidmine, kultuuripärandi kogumine, säilitamine ja edasikandmine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)