Saaremaa Golfi aktsiaemissioon andis soovitust väiksema tulemuse

Saaremaa Golfi aktsiaemissioon andis soovitust väiksema tulemuse

 

AS-i Saaremaa Golf möödunud aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses kavandatud 10 miljoni krooni suuruse aktsiaemissiooni käigus õnnestus väärtpabereid müüa vaid 300 000 krooni eest.

Saaremaa Golfi juhatuse liige Aivar Aru ütles Oma Saarele, et läinud aasta novembri keskel alanud aktsiate avalik märkimine soovitud tulemust ei andnud.

“Möödunud aasta suvel kavandasime kümne miljoni krooni suuruse emissiooni,” rääkis ta. “Kui aga avalik märkimine 15. märtsil lõppes, siis selgus, et meil on õnnestunud aktsiaid müüa vaid umbes 300 000 krooni ulatuses.”

Aivar Aru oletas, et üheks põhjuseks, miks Saaremaa Gol-fi aktsiate vastu huvi seekord sedavõrd loid oli, on kindlasti muutunud majanduskliima.
“Golfi aktsia on eelkõige emotsionaalne aktsia, see pole tulutoov aktsia ja selle eest te omandate vaid mänguõiguse,” selgitas ta.

“Kui me aga vaatame neid protsesse, mis meie majanduses viimase aasta jooksul on toimunud, kui kõik elavad võimaliku majanduskriisi ootuses, siis on arusaadav, et inimesed on hakanud oma kulutusi hoolikamalt läbi mõtlema.”

Aivar Aru lisas, et Saaremaa Golf müüb eelkõige golfimängu õigust, millega kaasneb veel hooldustasu. “Ja nii ongi nii mõnigi näiteks väljaspool Saaremaad elav potentsiaalne investor hakanud mõtlema, et antud hetkel oleks tal palju kasulikum osta nn green fee (s.o ühekordne pääse rohelisele väljakule – toim).”

Küsimusele, kas aktsiaemissiooni ebaõnnestumine võiks tulevikus kuidagi mõjutada ka Saaremaa Golfi majandustegevust, vastas Aivar Aru: “Eks ta teatud määral kindlasti mõjuta, kuid samas ega meil seda raha pole siin kunagi üleliia olnud. Pealegi on golfiväljakul kavandatud töödest tegemata vaid umbes 2%.”

Millal võiks Tuulte Roosi golfiväljaku avamine aset leida, sellele küsimusele ei söandanud Aivar Aru eile täpset vastust anda. “Ei tahaks siin praegu veel konkreetseid kuupäevi ja kellaaegu välja käia, kuid oletan, et n-ö suuremad pidustused jäävad juulisse või augustisse,” lausus ta.

AS Saaremaa Golf asutati 2003. aastal (tookord oli ettevõtte nimeks AS Kuressaare Golfipark). Asutamisel oli Tuulte Roosi golfiväljaku väljaehitamisega tegeleva AS-i aktsiakapitali suurus 2,1 miljonit krooni, mis koosnes 84 nimelisest aktsiast. Täna on Saaremaa Golfi aktsiakapitali suuruseks juba 11 miljonit 75 000 krooni ja see jaguneb 443 aktsiaks.

Ettevõtte ainukeseks suuromanikuks on Kuressaare linn 318 aktsiaga.
Saaremaa Golfi asutamisel andis Kuressaare linn ettevõtte käsutusse ka elamumaad, mille müügist saadavate sissetulekute alusel on golfiväljaku ehitust peamiselt rahastatudki. Tänase seisuga on müügis olnud 79 krundist omaniku leidnud 72.

Aivar Aru sõnul oli ses osas eriti edukas 2006. aasta, mil õnnestus maha müüa ühtekokku 44 krunti. 2007. aastal oli sama näitaja vaid kuus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)