Kuressaare haigla õed vaidlustasid ületunnitöö lisatasud (2)

Kuressaare haigla õed vaidlustasid ületunnitöö lisatasud

 

Kuressaare haigla kirurgiaosakonna meditsiiniõed on pöördunud tööinspektsiooni töövaidluskomisjon poole ja esitanud vaide Kuressaare haigla vastu.

Tööinspektsioonile on lahenduse leidmiseks esitatud probleem, mis puudutab kirurgiaosakonnas lisatasude maksmist ületundide eest. Nimelt pole osakonna õed rahul ületunnitöö praeguse kompenseerimisega.
Kirurgiakliiniku ülemõde Margit Raudsepp ütles Oma Saarele, et siiani on haigla maksnud palka tulemustasuna ja ületundide kompensatsioonid palgalehel ei kajastu.

Kuressaare haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul on haigla õdede poolt vaidlustataval perioodil 2005–2007 kõikide ületundide eest tasu maksnud, kuid probleem ja töövaidluskomisjonile esitatud vaie kerkis esile seoses tööandja ja töövõtja vahelise arusaamatusega.

“Arusaamatus seisneb selles, kuidas kaks poolt neid väljamakstud lisatasusid käsitlevad,” selgitas Sarapuu. “Et kas need on ületundide kompensatsioonid või ei ole.”

Sarapuu kinnitas, et haigla on alati maksnud nii lisatasusid kui ka preemiaid. Tema sõnul on need väljamakstud summad ületundide eest makstavaid kompensatsioone asendanudki. “Varem ei ole seda lihtsalt nii täpselt käsitletud ja vahet tehtud,” lisas ta.

Juhatuse esimehe sõnul on töövaidluskomisjoni esitatud Kuressaare haigla kirurgiaosakonnas makstavate ületunnitasude 17 juhtumit.
Haigla ravijuht Reet Tuisk ütles, et praeguseks on töövaidluskomisjon langetanud otsuse 12 juhtumi kohta ja viis nendest ootavad veel lahendamist. “Kõik juhtumid on erinevad ja ühtset summat ei ole seega võimalik öelda,” kinnitas ta, mainides, et vaided jäävad suurusjärku 3000–11 000 krooni.

“Osaliselt on töötajatel mõned tasud tõepoolest saamata jäänud,” kommenteeris Tuisk tööinspektsioonile esitatud vaideid. Ta selgitas, et summad on isikuti olnud erinevad ning nüüd on selles vaidluses vaja jõuda tööandja, töövõtja ja töövaidluskomisjoni konsensuseni. “Vastasel juhul lahendab vaidlusküsimused juba kohus,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)