Lihtne küsimus

Seaduskuulelik ja muidu korralik inimene soovib enne autorooli istumist teada saada, kas eelmise õhtu peomeeleolus võetud alkohol on hommikuks organismist kadunud. Kuskohas Kuressaares või maakonnas ta seda kontrollida saab?

Kas politseis?
Vastab Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik:
Kontrollida saab seda politseiametnikuga kokku puutudes, kuigi siis võib olla juba hilja. Eks peab ikka eelmisel õhtul mõtlema, kui palju võtta, et hommikul rahuliku südamega rooli võiks istuda.

Politsei alkomeeter on patrulli käsutuses. Kuressaares politseimajja tulles on võimalik alkomeetrit kasutada vaid siis, kui patrull parasjagu Kuressaares viibib. Sellist teenust – patrulli kutsumine alkomeetri kasutamiseks – 110-lt küll tellida ei saa. Targem on endale isiklik alkomeeter osta.

Kas haiglas?
Vastab Kuressaare haigla ravijuht doktor Reet Tuisk:
Praegu ei saa. Ja alkoholisisaldust väljahingatavas õhus me haiglas ei määra, sest alkomeetri näit ei ole kohtuorganitele arvestatavaks tõendiks. Määrame etanoolisisaldust veres. Praegu teeme veres sisalduva etanooli määramist saatekirja alusel tellija soovil – on selleks tellijaks siis politsei või mõni perearst.

Kui nõudlus on olemas, siis oleme valmis oma tasuliste teenuste nimekirja lisama teenuse “Etanooli määramine veres patsiendi soovil”. Hind kujuneb haigekassa vastava teenuse hinna alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)