Kuressaare Veevärgi teiseks juhiks sai Ain Saaremäel (3)

Kuressaare Veevärgi teiseks juhiks sai Ain Saaremäel

 

Praegu Haapsalu Veevärgi juhatajana töötav Ain Saaremäel (fotol) asub eeloleva suve alguses tööle AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse teise liikmena.

AS-i Kuressaare Veevärk nõukogu esimees Peeter Jalakas ütles Oma Saarele, et paar nädalat tagasi väljakuulutatud konkursil ettevõtte juhatuse teise liikme ametikohale osales ühtekokku viis inimest.

“Aktsiaseltsi nõukogu langetas otsuse Ain Saaremäeli kasuks, kuna ta on lõpetanud Eesti põllumajanduse akadeemia (praegune põllumajandusülikool – toim) veemajanduse ja -kaitse erialal ja viimastel aastatel on samal erialal Haapsalus ka töötanud,” põhjendas Jalakas ettevõtte nõukogu poolt tehtud valikut.

Seni oli AS-i Kuressaare Veevärk juhatus üheliikmeline ja sinna kuulus vaid juhataja Illar Noot.

Viimastel aastatel on Kuressaare Veevärgi tegevushaare laienenud praktiliselt üle kogu maakonna. “Kuna aga ühele inimesele on säärase laienenud ettevõtte juhtimine ikkagi liiga suureks koormaks, siis otsustas nõukogu luua juhatusse veel ka teise ametikoha,” rääkis Peeter Jalakas.

Ain Saaremäel ütles kommentaariks, et Saaremaale tagasi tulema ajendas teda koduigatsus. “Minu poolt oleks olnud lausa rumal sellel konkursil mitte osaleda, sest veemajandus on ju minu eriala,” märkis ta. “Praegu ma küll oma erialal töötan, kuid mandril, ja see tähendab, et nädalas viis päeva olen ma oma Muhus elava perekonna jaoks olematu.”

Ain Saaremäel on 40-aastane ja pärit Saare maakonnast. Enne Haapsalu Veevärgi juhataja ametikohale asumist 2006. aasta kevadel töötas ta Muhu abivallavanemana ja vallavanemana. Kuressaare Veevärgi juhatuses asub ta tööle käesoleva aasta juunis.

AS Kuressaare Veevärk on eraõiguslik aktsiaselts, mille aktsionärideks on 2004. aastast alates Kuressaare linn (osalus 56,8%) ja Saare maakonna 13 valda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)