Muhu murdevõistluse parimaks tunnistati Eino Mereäär (1)

Muhu murdevõistluse parimaks tunnistati Eino Mereäär

 

Emakeelepäeval jagati Hellamaa külakeskuses tänukirju, auhinnaraamatuid ja muid auhindu muhu murdevõistluses osalenutele.

Muhu murdes kirjutatud jutte ja luuletusi laekus võistlusele üllatavalt palju. Peaauhinna võitis Kalju Eino ehk Eino Mereäär (fotol) Hellamaa külast. Kunagise ekskavaatorijuhi ja kalandustöötaja kirjutatud jutt “Kange Muhu mies” vääris žürii hinnangul esikoha.

Teise koha auhindu pandi välja kaks. Need said Selma Kabur (Viduseaa jutud”) ja Inna Sooäär (“Sõja jalgus”). Kolmanda koha auhinnad määrati koguni kolmele muhulasele – Linda Otsale (“Üks tõestesündin lugu”), Ainu Käänule (“Moareform ja selle päramised”) ja Helju Auväärtile “Sõnnikutalgud”).

Osalejate seas oli ka Nuudi Imre Soondast, keda rohkem tuntakse Pädaste mõisahärrana või Riigikogu liikmena. Imre Sooääre kümnesalmiline “Suare laul” kõlas külakeskuse saalis publiku ettekandes, kus eeslauljaks autor ise.

Muhumurdelised jutud ja luuletused on plaanis ka raamatusse raiuda ja heliplaadile kanda. Muhukeelse lugemiku tegemine on üsna reaalseks muutunud.

“Võtame natuke hoogu, nagu muhulastel ikka kombeks ja siis hakkame kohe raha küsima. Sõuksed rahalaevad olla kultuuriministeeriumi ja mujale juba alla tulnd. Seal läheb jälle taris tegijud ning neid, kes toimetaksid. Aga ma arva, et väike täke oo juba peale tehtud ja küll see asi kõima läheb,” rääkis muhu keeles Kadri Tüür.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)